Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaitseliidu kaplanid Siilil

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Märksõnad:  / Number:  /

Kaitseväe suurõppusel Siil osalesid ka Kaitseliidu kaplanid. Eesti Kirik küsis Kaitseliidu peakaplanilt Peeter Paenurmelt sel puhul paar küsimust.

1. Kui palju kaitseliidu kaplaneid osales õppusel ja mis oli nende ülesanne?

Peeter Paenurm: Pikemalt-lühemalt osales suurõppusel 10 Kaitseliitu kuuluvat vaimulikku. Neist kolmel on sõja ametikoht kaitseväe üksuses ja nad olidki oma pataljoni koosseisus. 

Lõuna maakaitseringkonna kaplan Priit Tamm oli väljas oma staabiga. Teised meie kaplanid olid oma maleva staapide ja üksuste juures, kes nädala või ainult 1–2 päeva. Mina sain seekord olla lihtsalt vaatlejaks ja oma kaplanite innustajaks.

2. Kuidas sel aastal õppused läksid?

Juba see on hea tulemus, et kaplaneid kutsuti õppusele. Iga õppus annab kaplanile uusi kogemusi, aitab paremini tunda inimesi ja staabi tööd. Meile oluline teema oli tänavu langenute eest hoolitsemise harjutamine. Käisime koos kaplan Tammega vaatamas, kui kaitsevägi testis oma protseduure. Ühes kaitseliitlaste sidumispunktis harjutati haavatute aitamist. Järgmisel päeval külastasin seda meditsiinijagu ja neil oli palju küsimusi, kuidas õigesti tegutseda, kui haavatu elu ei suudeta päästa. 

Minu meelest on väga tähtis, et me julgeme langenutest ja nendega tegelemisest rääkida. Sõjas võib paratamatult keegi surma saada ja me peame harjutama nende eest hoolitsemist, et kedagi ei unustataks.