Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Juutide mälestuseks

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Esmaspäeval, 29. jaanuaril kell 12 süüdatakse Klooga surmalaagri paigas 2000 küünalt tapetud juudi laste mälestuseks. Õhtul avatakse Eesti Rahvusraamatukogus näitus EXODUS juudi rahva ajaloost.

Raske on uskuda, et aastatel 1933–1945 valitses kristlikus Euroopas re˛iim, mis mõrvas 6 miljonit juuti. Poolteise miljoni juudi lapse silmades oli oma piinajate ja tapjate ees seistes vaid sõnatu küsimus: miks?

EXODUS käsitleb juudi rahva mõrvamist ja traagilisi kannatusi Euroopas mainitud aastatel. Südamevalu ja armastusega Soome kristlase, Jorma Ahoneni koostatud näitust on varem eksponeeritud Helsingi Toomkirikus, mitmel pool mujal Soomes ja teistes Põhjamaades.

Näituse avab 29. jaanuaril kell 17 Iisraeli suursaadik, avamisel osalevad Eesti riigi ning mitme välisriigi saatkondade esindajad. Näitus jääb avatuks 2. veebruarini.

Eestlastena teame, mida tähendab rahvuslik tagakius, omalt maalt vägivaldne küüditamine ja orjus ning surm laagrites. Seepärast kutsume kõiki kogudusi annetusega kaasa aitama holokaustiohvrite mälestuspäeva ürituste toimumisele! Osale kogudusega 2000 küünla süütamisel Kloogal, annetades kas või 10 küünla jaoks! Toeta holokaustiteemalist näitust Eesti Rahvusraamatukogus annetusega!

Jeruusalemma Rahvusvahelise Kristliku Suursaatkonna Eesti Osakonna arveldusarve on 221022834224 Hansapangas. Iisraeli Keskus asub Tallinnas Pikk tänav 52, tel 641 1033.

Riina Kaukver,
JRKS Eesti Osakonna juhatuse liige