Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Justiitsministeerium kutsub ennetama noorte kuritegevust

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Alates 13. jaanuarist saavad kohalikud omavalitsused ja nende allasutused, vabaühendused, riigiasutused ja maavalitsused taotleda rahastust programmist «Riskilapsed ja noored», et ennetada laste ja noorte kuritegevust.
Kuriteoennetuse taotlusvoorus rahastatavate projektide tulemusena loodetakse algatada mitu kogukondlikku kuriteoennetuse programmi. Sihtrühma kuuluvad laste ja noorte kõrval ka nende pereliikmed ning laste ja noortega tegelevad inimesed.
Taotlusvooru kaudu toetatakse kuriteoennetusele suunatud võrgustike loomist, uuringute läbiviimist, kogemuste vahetamist ja uute teadmiste hankimist. Toetatakse ka programme, mille puhul on juba teada, et sellised ennetustegevused on juba varem toiminud. Samuti võib projekti raames ellu viia tegevusi, millega pakutakse koolitusi, tõstetakse pädevust ning aidatakse luua koostöövõrgustikku. Eelistatakse projekte, mida viib ellu mitu koostööpartnerit.
«Kuritegude ennetamine kannab enim vilja just laste ja noorte hulgas, kes pole veel jõudnud kuritegelikule teele astuda. Samuti on oluline tegeleda kuriteoennetusega kohalikul tasandil, kuna väikses kogukonnas elavad inimesed teavad oma kodukoha probleeme kõige paremini,» ütles justiitsminister Hanno Pevkur.
Norra Kuningriigi ja EMP finantsmehhanismide toel eraldatakse taotlusvoorus «Kogukondlikud kuriteoennetuslikud algatused» 295 146 eurot (minimaalne projekti toetussumma on 5000 ja suurim 60 000 eurot).
Infot saab justiitsministeeriumi väikeprojektide koordinaatorilt Rainer Rohtlalt (Rainer.Rohtla@just.ee, tel 620 8224) ja «Riskilaste ja noorte» programmi kodulehelt.
Maria-Elisa Tuulik,
justiitsministeerium