Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumal armastab rõõmsat andjat

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Kirikus aetakse läbi piskuga ja ollakse rõõmsad ning tänulikud iga annetaja üle. See, mis üksikule võimatu, on koostöös, koosmeeles ja ühiselt panustades alati võimalik Jumala abiga.
Eks ole meie kiriku lehe Eesti Kiriku väljaandminegi üks suur ühistöö vili, mis ilma tellijate ja rõõmsate annetajate toeta ilmuda ei saaks. Oma lehte panustab igal aastal eelarve kaudu kirikuvalitsus ja toetab riik. Mul on alati rõõm kuulda, kui helistab mõni tellija, kes lihtsalt soovib meiega oma mõtteid vahetada või paneb end järjekordsele reisile kirja, ütleb, et on Eesti Kiriku lugeja lehe taasilmumise algusest peale (see tähendab 22 aastat!) või siis räägib sellest, kuidas ta kolmapäevi ootab.
Nagu on ikka öelnud lehe väljaandmise eest vastutust kandva sihtasutuse Ajaleht Eesti Kirik nõukogu esimees Jüri Eha­salu: «Ilma dotatsiooni ja toetuseta – ükskõik, kust see siis tuleb – ei saa Eestis ilmuda ükski aateleht.» Silmas pidades küll Eesti Kirikut, võib siia ritta julgelt panna Sirbi, Õpetajate Lehe ning perioodiliselt ilmuvad kirjandus- ja kultuuriväljaanded.
Peapiiskop Andres Põderi poolt märtsis, Eesti Kiriku sünnipäevakuul kogudustele tehtud üleskutse võtta leht, tema tegijad ja lugejad eestpalvesse ning teha võimalusel ka korjandus, jätkab traditsiooni. Lehe toetuseks tegid annetuse kogusummas 1356.36 eurot OÜ Integre ning Avinurme, Põltsamaa, Tallinna Peeteli, Rap­la, Nõo, Jõgeva, Viljandi Jaani, Tallinna toom-, Urvaste, Haapsalu, Tallinna Jaani ja Mustamäe kogudus. Lehe tööd on toetanud aasta algusest alates 32 eraisikut kokku 1831.96 euroga.
Toimetuse nimel kinnitan, et tahame jätkuvalt olla kirikuinimeste ühendajaks, hea sõnumi kuulutajaks ja uudiste vahendajaks. Kui Eesti Kiriku kõrvale on ilmunud kirikuinimeste koostatavaid veebiväljaandeid, siis erinevus ju ainult rikastab ja erinevat meelsust kandvad lugejad leiavad endale eri tüüpi veebiväljaannetest toetust.
«Oleme tänulikud Jumalale, kes on kinkinud meile võimaluse oma kirikulehte välja anda ja levitada,» on öelnud peapiiskop.
Täname teid, armsad lehe tellijad ja lugejad, eestpalvete ja toetuse eest!
Sirje Semm,
peatoimetaja