Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaani kirikus avati näitus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

UntitledTallinna Jaani kirikus on 12. jaanuarist 2. märtsini avatud Maret Olveti isikunäitus.
Maret Olvet kaardistab oma loomingut näituse pealkirjas „Longum iter est“. Teekond on pikk, siht kaugel. Selles sõnumis peitub nii tema elukogemus kui ka sügavam arusaam loomingulise teekonna püüdlusest kaugel oleva täiuse – absoluudi – poole.
Kunstniku töid iseloomustavad täpne kompositsioon, kindlakäeline vormi- ja teemakäsitlus. Julgus luua igas konkreetses töös erinevate abstraktsete kujundite kaudu talle omases kunstikeeles kindel tervik.
Tema teoste nagu „Meister ja Pilatus“, „Longum iter est“, „Kolgata“ või „Must rist“ tõsised teemad on sügavalt läbitunnetatud. Samas on ta loobunud mustvalgest koloriidist ja kasutab julgelt kirkaid toone. Just mängulise ja läbitunnetatud värvikeele ja valguse tõttu mõjuvad tema tööd vaatajale värskelt ja tänapäevaselt. Ka tõsine teema ei mõju kurnavalt ja ängistavalt, pigem uuenduslikult ja vabastavalt. Rõõmuküllased ja elujaatavad aspektid. Isegi optimism.
Maret Olvet ütles oma näituse kohta: „Minu looming on väljunud traagikale tihti omasest mustvalge kesksusest, valgus ja värviküllus on mulle lähedane ja armas.“
Tallinna Jaani kiriku galeriis on eksponeeritud läbilõige graafik Maret Olveti viimaste aastate loomingu paremikust. Enamik töödest on teostatud kõrgtrükitehnikas. Kunstnik käsitleb talle isiklikult olulisi ja sotsiaalselt esiletõusnud teemasid, mis viitab loomingulisele küpsusele.
Erkki Juhandi, näituse kuraator