Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Ülle Noormägi

/ Autor: , / Rubriik: Teated / Number:  /

Noormägi, ÜlleIn memoriam
Ülle Noormägi
26.5.1966–10.7.2019

Eesti kirikumuusikuid on tabanud suur kaotus. Igavikku on lahkunud Põltsamaa koguduse organist ja plokkflöödiansambli juhendaja, EELK Kirikumuusika Liidu asutajaliige Ülle Noormägi.
Ülle töötas Põltsamaa koguduse organistina 1989. aastast ning omandas organisti kutse EELK Kirikumuusikakoolis 1994. Hiljem, aastal 2012, omandas ta ka haridusteaduse bakalaureuse kraadi TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Ta panustas orelikultuuri arengusse laiemaltki, olles oreli ja liturgilise oreli õpetaja aastatel 1995–1997 Viljandi kultuurikolledžis ning 2004–2006 TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Alates 2006. aastast töötas Ülle ka Põltsamaa muusikakooli kontsertmeistrina.
Ülle oli väga pühendunud inimene, kes soovis alati oma andeid kiriku teenistusse tuua. Hoolitses Põltsamaa kiriku oreli korrasoleku eest, juhatas plokkflöödiansamblit, oli 1990–2006 koguduse lastekoori juhendaja, korraldas kontserte ja tegi ka kõike muud, mis kirikumuusiku töös tarvis läheb. Tema süda oli kiriku teenistuses.
EELK Kirikumuusika Liidu tegevuses lõi ta aktiivselt kaasa alates asutamisest 1993. aastal, olles mitmeid aastaid juhatuses. Ülle laulis segakoori KOSK ridades ja oli üks KML lastekoori Väike küünal kauaaegsetest dirigentidest, osales konverentsidel ja toimkondade töös. Tema jaoks olid olulised kirikumuusika areng Eestis ning ka kirikumuusiku kui ameti väärtustamine.
Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi: EELK aukiri 2012, Põltsamaa muusikakooli aasta õpetaja 2015, EELK Teeneteristi tunnustusmärk 2016, Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi tunnustuspreemiad 2002 ja 2016.
Jääme mälestama väga head kirikumuusikut ja organisti, alati abivalmis ja pühendunud inimest.
EELK Kirikumuusika Liidu nimel
Tuuliki Jürjo
Põltsamaa Niguliste koguduse nimel
Markus Haamer

* * *
Matusetalitus oli Põltsamaa kirikus 20. juulil, Ülle Noormägi on mulda sängitatud Viljandi metsakalmistul.