Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam. Ulle Kiviloo

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Ulle Kiviloo
1965–2008
Ulle Kiviloo (snd Allik) sündis 14. veebruaril 1965 Loksal, kus lõpetas 1983 keskkooli. 1983–1985  õppis Tallinna majandustehnikumis, töötas 1985–1990 Haapsalu rajooni rahandusosakonnas ja hiljem Läänemaa maksuametis.
Liitumine Haapsalu Jaani kogudusega tõi Ulle aktiivselt osalema kirikutöös ja koguduse juurde jäi ta tubliks kaastöölisteks kogu järgnevaks eluks. Missiod ‘91 ette valmistades ja läbi viies sai ta esimesed väärtuslikud kogemused. 1992–1997 oli ta Lääne praostkonna sekretär ja töötas kaasa struktuurimuudatuses, mille tulemusena praostkonnast kujunes oluline struktuuriüksus EELKs. Praostkonna sekretärina jõudis ta tegeleda kõikide koguduste rõõmude ja muredega. Eriti südamelähedaseks kujunes talle väike Vormsi kogudus, kelle sõprussuhteid Rekolaga ta korraldas.
1997–2005 töötas ta AS Sulev. 2006. aastast haiguspuhkuseni oli Ulle juhiabi-sekretär Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis. Lisatööna õpetas 2006/2007. õppeaastal usuõpetust põhikooli klassidele.
Ulle Kiviloo ristiti ja konfirmeeriti aprillis 1990 Haapsalu Jaani kirikus. Abielust Ilmar Kivilooga sündisid peresse tütred Rael ja Ragne ning poeg Aaron. Nende kodu oli avatud paljudele noortele. Perekonna ja paljude tööülesannete kõrval lõpetas Ulle 1995  Usuteaduse Instituudi pedagoogilise osakonna üldise teoloogia põhikursuse.
Ulle Kiviloo oli Lääne praostkonna sinodi saadik, Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu ja juhatuse mitme koosseisu liige, pühapäevakooli õpetaja, diakooniatöötaja ja koguduse välissuhete korraldaja eriti Soome sõpruskogudustega. 2007. a autasustati Ulle Kivilood tubli töö eest EELK 90. aastapäeva tänukirjaga.
Ulle Kiviloo suri pärast rasket haigust 20. septembril Tallinna Diakooniahaiglas.
Haapsalu kogudus ja Lääne praostkond on kaotanud tubli töötaja, kes oma rõõmsa meele ja sihikindlusega oli innustajaks paljudele.

Tiit Salumäe