Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Kalle Mesila

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

IN MEMORIAM

Emeriitõpetaja 

KALLE  MESILA

3.1.1940–15.8.2022

15. augusti esimestel tundidel Issanda aastal 2022 kutsuti tagasi Isakoju ustav karjane ja töötegija Issanda viinamäel, Tartu Peetri koguduse kauaaegne õpetaja Kalle Mesila. Õpetaja Kalle Mesila alustas oma vaimulikuteed 1962. aastal. Oma pika ametiaja kestel teenis ta Kuressaare, Kaarma, Käru, Häädemeeste, Treimani, Jõelähtme, Kursi ja Äksi kogudust. Oma südame andis ta aga Tartu Peetri kogudusele, kus oli ustavaks hingekarjaseks kolme kümnendi kestel. Selle ajastu sisse jäi Eesti iseseisvuse taastamise periood, mis on kiriku lähiajaloos ja Eesti kiriku loos tervikuna üks tegevusrikkamaid perioode ühe koguduse vaimuliku jaoks. Sellel n-ö uue ärkamisaja perioodil, aastatel 1988–1991 ristis õpetaja Kalle Mesila 1233 isikut, leeritas 1104 inimest ja laulatas 324 paari. 

See ajaperiood oli ka kõige rõõmsam ja edasikandvam ühe koguduse ja tema õpetaja jaoks. Kogudus kosus ja edenes. Peetri kirikus peeti väga suurel hulgal tänujumalateenistusi, kooride ühishõiskamisi ja toimus paljude-paljude taastatud organisatsioonide lippude pühitsemisi. 

Kalle Mesila auks oli ka korporatsioonide Sakala ning Amicitia lippude pühitsemine ja vanade väärikate Tartu linna üliõpilasorganisatsioonide taastegutsemisele Jumala kaitse kohalepalumine.

Oma tegutsemises ja töös oli õpetaja Mesila äärmiselt tagasihoidlik, jumalakartlik ja vaga. Ta oskas olla armsaks õpetajaks oma kogudusele ja heaks sõbraks oma ametivendadele. Õpetaja Kalle Mesila suunamisel ja kutsel on Peetri kogudusest välja kasvanud mitmed tublid vaimulikud nagu õpetajad Valdo Reimann, Urmas Oras, Urmas Paju, Argo Olesk. Aastal 2002 valiti ta ametivendade poolt Tartu praostkonna abipraostiks. 

Õpetaja Mesila oli ka üks nendest, kelle töö ja vahendamise tulemusena on sõlmitud sõprussidemed Tartu ja Lüneburgi vahel. Aastal 2010 anti Kalle Mesilale Tartu medal. Suure ja sõjakahjustustest parandamata Peetri kiriku eest hoolitses õpetaja Mesila suure südamemurega ning tegutses vastavalt oma suutlikkusele ja võimetele. 2010. aastal andis ta koos hoitud tugeva koguduse oma ametijärglasele.

Rahu Jumal olgu Sinuga ja hoidku Sind oma käekõrval sellel nüüd alustatud teel.

Emeriitõpetaja Kalle Mesila matusetalitus toimub 21. augustil kell 15 Tartu Peetri kirikus.

Ants Tooming,

Tartu Peetri koguduse õpetaja