Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Jüri Kraft

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

In memoriam

Jüri Kraft

6.1.1935–15.3.2023

On lausa ilmvõimatu panna inimese elu sõnadesse, sest elu ja selles peituvad lood on alati palju suuremad, kuna need on sündinud päriselt ja jätnud jäljed meie eludesse.  Jah,  sügava jälje on jätnud Jüri Kraft, kes 88 aasta vanuselt kutsuti taevasesse isakodusse. Ta oskas inimesi kokku siduda, üle põlvkondade, üle erinevate erialade ja huvide kaasates inimesi aitama kirikut, ühiskonnaasjadesse ja majandusse. Ta ei unustanud  riigimehelikkust, pidas silmas nii  kohalikku ja lihtsat inimest, olgu oma sünnikohas Kasepääl ja selle ümbruse valdades kui ka suures Tallinnas, olgu see üldkiriklikes või otse toomkogudusega seotud ettevõtmistes. Jüri Kraftil oli südames terve Eesti maa ja rahvas ja seda juba ajal, mil oli võimalik sillutada teed Eesti iseseisvuse taastamisele, olgu 

omaaegses ülemnõukogus või Moskvas, toonaste rahvasaadikutega Molotov-Ribbendropi pakti päevavalgele toomise ning ajaloolise hinnangu andmisel.  

Jüri Kraft oli Toomkoguduse nõukogu liige ja kauaaegne juhatuse liige, kes paljudes koosseisudes ja mitmete Toomkoguduse õpetajatega koos aitas kogudusel hästi püsida. Tema ei teinud vahet, kas inimene oli nõukas või jõukas, lihtne või mitte. Tähtis oli, et püsiksid kultuur, kirik, ajalootundmine, tulevased põlvkonnad, kes neid väärtusi hoiavad, ja majandus, mis seda toetaks. Aitüma Sulle, hea sõber Jüri, sest Sinu peale mõelda on helge!

Austatud Jüri abikaasa Marje, pojad Gunnar ja Märt oma peredega, minu sügav kaastunne teile!

„Kes võidab, see ehitakse valgete rõivastega. Mina ei kustuta tema nime eluraamatust ning tunnistan tema nime oma Isa ees ja Isa inglite ees.“ (Ilmutuse 3:5)

„Issand, nõua tema hing!“

Arho Tuhkru

Toomkoguduse õpetaja