Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Heiki Arike

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Heiki ArikeIn memoriam
Heiki Arike
(5. mai 1965 – 9. oktoober 2018)
“Jah, mulle on elamine Kristus ja suremine kasu!”
Fl 1:21
Tiitleid, mida Heiki nime ette panna, on mitmeid: endine siseminister, kaitseliidu Toompea maleva pealik, major, riigikaitse õpetaja, kaitseliitlaste koolitaja. Oma lähedaste jaoks abikaasa, isa ja poeg. Ilmselt paljudele ei ole teada, et Heiki Arike oli seotud ka Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga.
Heiki Arike ristiti ja konfirmeeriti Tallinna Toompea Kaarli koguduses 1994. aastal. Sellest ajast alates oli ta pühendunud koguduseliige, kes ei piirdunud ainult jumalateenistustel osalemisega, vaid panustas igakülgselt koguduse töösse ja ettevõtmistesse. Alates 1997. aastast valiti Heiki kuuel korral koguduse nõukogu liikmeks ning seda ülesannet täitis ta surmani.
Aastatel 2001–2009 oli Heiki Arike koguduse juhatuse liige, aastatel 2005–2009 juhatuse esimees. Juhatuse ja nõukogu liikmena panustas Heiki igakülgselt koguduse kasvamisse ja arengusse. Heiki ei peljanud langetada otsuseid, mis võisid teatud hetkedel näida hulljulgetena. Ta oli alati tulevikku vaatav, oma seisukohti põhjendav ja Jumalat usaldav. Sellise julge otsusekindlusega toetas Heiki kiriku remondi algust, Kaarli Kooli loomist ja oreli renoveerimist.
Heiki andis oma panuse ka üldkiriku töösse. Aastatel 2001–2012 esindas ta kogudust Tallinna praostkonna sinodil. Aastatel 2001–2009 oli ta kirikukogu 26. ja 27. koosseisu liige ning majandusnõukogu liige.
Inimlikus mõistes jäi Heiki rännak selles maailmas lühikeseks. Ometi mahub nendesse aastatesse palju, millega ta on jäänud meie mälestustesse. Heiki pidas väga oluliseks palvet ja sageli kandis ta eestpalves Jumala ette oma kõige armsamaid inimesi, paludes heade inglite ligiolu oma abikaasale, tütrele ja emale. Ka oli ta tänupalves Looja ees, kui palved olid saanud vastuse. Pidevalt oli ta palves ka armsa Kaarli koguduse ja nagu ta ise ütles oma „armsate õpetajate“ eest.
Tänu Sulle, armas Heiki, selle ühise tee eest! Palume Sulle head inglid kaasa rännakule ajast igavikku. Kandku meid kõiki keldi palvetaja palve: „Ja seniks kuni kohtume taas, hoidku Jumal meid oma peopesa kumeruses.“
Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja
Jaak Aus ja kogudus