Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Enri Ireneos Pahapill

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Enri-PahapillIn memoriam 
Enri Ireneos Pahapill
29.6.1962–13.7.2019

Vaga Iisak Süüriast on öelnud: „See elu on sulle antud meeleparandamiseks, ära raiska teda muu peale ära.“
Seda tarkust võtsid sa järgida, hea teekaaslane. Sa elasid läbi lausa mitu elu – sportlase elu, vaimuliku elu, raskuste ja kiusatustega võitlemise elu ja lõpuks õigeuskliku kristlase elu. Jumala abiga leidsid raja, mis õpetas alandlikkust, teenimist ja pühendumist. Oma laia silmaringiga üllatasid sa alati, kui vestlesime elust ja asjadest. Ajalugu hästi tundes olid meile heaks teejuhiks ühistel palverännakutel.
Aastal 2011 arutlesid oma mõtiskluses talentide üle nõnda: „Kui nüüd endast natuke rääkida: olen õppinud pedagoogiks TÜs, teoloogiks UIs, kaugõppes maalikunsti Tartu kunstikoolis; töötanud klassijuhatajana koguni, pastorina isegi ja palju näitusi korraldanud aastakümnete jooksul … kuid ma ei kasuta neist andidest-võimetest praegu ühtegi.“
Ometi kasutasid sa oma andeid ja võimeid. Viimasel aastal lisasid neile veel ühe – kunstiõpetaja töö Haapsalu vanuritega ja puuetega noortega. Sind armastati, kuulati ja oodati, sest sinu lähedus oli turvaline.
Teostamata jäi sinu soov õppida õigeusu laulu. Me lihtsalt ei jõudnud selleni. Nüüd saad õppida koos inglitega laulu „Püha, püha, püha on Issand Seebaot!“.
Enri Ireneos, sinu maine rännak on otsa saanud. Oled leidnud selle, mille poole meie alles pürgime – isikliku, usaldava suhte oma Jumalaga ja armastava alandlikkuse oma ligimestega. Nõnda, olles ümbritsetud oma koguduse vendadest-õdedest, heitsid sa puhkama ega ärganud enam. Meie viimasel ühisel palverännakul võeti sind käekõrvale ja viidi ära. Uutesse oludesse, ootama säravat ülestõusmise päeva.
„Anna, Issand, igavest rahu oma õndsasti uinunud teenijale Ireneosele ja lase temast jääda igavene mälestus!“
Jüri Ilves,
EAÕK Haapsalu koguduse ülempreester
* * *
Jumalagajätt Enri Pahapilliga toimus 20. juulil Kuressaare Püha Nikolai kirikus. Muldasängitamine toimetati Karja kalmistul.
* * *
Enri Pahapill oli aastatel 1985–1995 Häädemeeste keskkooli kehalise kasvatuse, ajaloo ja kunstiõpetuse õpetaja. Pärnumaa spordikoolis maakonna kergejõustikukoondise peatreener.
Aastatel 1994–2013 EELK Pärnu ning Viljandi praostkonna õpetaja.
Aastast 2017 Haapsalu Sotsiaalmaja päevakeskuses juhendas puudega noorte kunstiringi ja vanurite joonistamisringi.
EAÕK Haapsalu Maria Magdaleena koguduse liige ja abiline.