In memoriam

/ autor: ek / rubriik: Teated / ilmunud:  /

Rein Puusepp
10.07.1928–22.06.2008

Meie hulgast on lahkunud kauaaegne E.E.L.K. Konsistooriumi abipresident ja assessor, Eesti kaitseväe nõustaja ja eestluse hoidja Rootsis kolonelleitnant Rein Puusepp.
Rein Puusepp sündis 10. juulil 1928. aastal Petseris Vabadusristi kavaleri Oskar ja Helmi Puusepa pojana. Koolis käis Võrus ja Tartus. Isa arreteeriti 1941. aastal ja hukati Venemaal. 1944. aastal ühines soomepoistega, kellega koos võitles Emajõe ääres. Sama aasta sügisel saabus sõjapõgenikuna Rootsi.
Õppis informaatikat ning asutas  Rootsis raalifirma Siffer-Service Datacentral AB olles  pikki aastaid selle direktor.
Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku majandusassessori kohale asus juba peapiiskop Konrad Veemi ajal, oli kuni 2007. aastani konsistooriumi abipresident.
Eesti taasiseseisvumisest alates oli Rein Puusepp tihedates sidemetes kodumaaga, endise sõjamehena oli ta eriti aktiivne Eesti kaitseväe ülesehitamisel. Vahendas lugematuid kontakte Rootsi ja Eesti kaitseväelaste vahel. 1995. aastal asus  Eesti kaitseväe teeistusse ja ta määrati president Lennart Meri vanemkäsundusohvitseriks. Selles ametis saatis ta president Merit ametlikel visiitidel, sealhulgas ka Rootsis ja kohtumisel Rootsi kuningaga. Oli aastaid Eesti kaitseväe juhataja esindaja Rootsis.
Rein Puusepa teeneid on hinnatud mitme ordeni ja medaliga, nagu  Kotkaristi III klassi ordeni ja Kaitseväe teenetemärgiga.
Ta oli aktiivne ühiskonnategelane kuni surmani. Tundis suurt huvi eesti keele ja kultuuri säilitamise vastu Rootsis, kuulus mitme Rootsi eestlaste organisatsiooni etteotsa. Rein Puuseppa meenutatakse kui alati korrektset ja ülimalt viisakat, ent muheda huumoriga meest, kes oma tagasihoidlikust käitumisest hoolimata sageli koosviibimiste keskpunktiks sai.
Mõni nädal enne oma 80. sünnipäeva manalateele läinud Rein Puuseppa jäid leinama abikaasa, poeg, kaks tütart ja viis lapselast.
Matusetalitus on neljapäeval, 7. augustil kell 12.30 Stockholmi St. Jakobi kirikus.
Tiiu Pikkur