Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilumäe kogudus ootab annetusi altaripiirde restaureerimiseks

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Ilumäe koguduse juhatuse esimees Õie Alt pöördub portaali www.hooandja.ee kaudu inimeste poole palvega aidata kogudusel restaureerida altaripiire.
Möödunud aastal tähistas kogudus küll kauni hilisklassitsistlikus stiilis kabeli 170. aastapäeva, kuid ulatuslike vammikahjustuste tõttu on kabel olnud juba alates 2006. aastast pikka aega remondis.
Alles 2012 jaanipäeval lõppesid uue, paeplaatidest põranda paigaldamisega mahukamad restaureerimistööd. Kabeli täielikuks kordategemiseks seisab kogudusel veel ees aga mõnigi töö. Altaripiire on väga oluline kiriku detail – sellel põlvitavad nii armulaualised, leerilapsed oma leeriõnnistuse saamisel kui ka noorpaar laulatusel abieluõnnistuse vastuvõtmisel.
Enne remonti oligi Ilumäe kirik populaarne laulatuste läbiviimise koht, kuid ilma võimaluseta põlvitada ei ole see laulatuseks praegu kohane. Praegu on altaripiirde osad hoiul lähedalasuvas hoones, need on vaja vammikahjustuste tõttu restaureerida ning uuesti paigalda.
Infot Ilumäe koguduses ja kabelis toimuva kohta leiab http://virupraostkond.eu/ilumae-kogudus; http://www.vihula.ee/koguduse-leht