Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Heino Kivihalli näitus «Hümnid ja palved»

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

heino_kivihalli13Näitus avati Tallinna Jaani kiriku galeriis 27. oktoobril ja see jääb avatuks kolmekuningapäevani.
Näitusele on kalligraaf Heino Kivihall välja pannud tööd, mis puudutavad kristliku kiriku olemust ja tuuma. Eksponeeritud on tähtsamad palvetekstid ja algkiriklikud hümnid – seda nii eesti kui ka ladina keeles. Lisaks on näitusel väljas miniatüürid, mis puudutavad sügavalt inimolemust.
Heino Kivihall on oma töös lähtunud õhtumaise kirjakunsti traditsioonidest. Ta on nii Villu Tootsi kui Paul Reevere kirjakunsti koolkonna väärikas esindaja. Heino Kivihall jätkab igapäevaselt kirjakunsti teadmiste edasiandmist oma õpilastele.
Olukorras, kus kõik inimesed meie ümber on netistunud, st võrgus, kus info liigub meilide ja äppide vahendusel, kus kirjutamise, õigekirja ja hea käekirja olemasolu eemaldub meie igapäevasest suhtluspraktikast, on kalligraafina tegutsemine ja töötamine ning kirjakunstioskuste rakendamine suureks eeskujuks, et mõista meie kirjakultuuri ajaloolist väärtust ja vajalikkust.
Nii väljaöeldud kui kirjutatud sõna ei saa reeglina tagasi võtta. Vaatame siis eeskujuna Heino Kivihalli poolt väärindatud ja läbikirjutatud sõna, mida ei pea tagasi võtma. Ta on ise kinnitanud, et usk ei ole vaid lootus sõnast, vaid ka kindel teadmine – Jumala sõna elab.
Erkki Juhandi,
Jaani kiriku galerist