Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Head koguduste vaimulikud! 

/ Autor: , / Rubriik: Arvamus / Märksõnad:  / Number:  /

23. oktoober 2022 on EELK kalendris märgitud kui kiriklik misjonipüha. Julgustame seda kogudustes tähistama, eriti nüüd, mil kristlastena omal maal omas kogukonnas tunnetame järjest selgemalt ühtekuuluvust kogu äreva, kannatava maailmaga. 

Misjonitöös on igaühel oma asendamatu koht ja ülesanne. On hea endalt aeg-ajalt küsida: kuidas meie oma koguduses kuulutame evangeeliumi ja teenime ligimest? Misjonipühapäeval on suurepärane võimalus eriliselt palvetada misjonitöö eest ja tuletada meelde selle olemust. Mitmes meie koguduses töötab lausa kutselisi misjonäre, keda saab kutsuda selgitama, kes ta on ja mida teeb. Kohtuda saab ka veebi vahendusel. 

Misjoni võimalusi on lõputult. Misjoniülesannet saab täita usus. Meiegi kiriklik misjonitöö algab jumalasuhtest ja palvest, mille kaudu Jumal saab teed juhatada. Meid vajatakse! Maailmamisjoni konverentsi juht 2018. aastal Arushas dr Jooseop Keum võttis konverentsi kokku tõdemusega: „Maailm on katki ja januneb kristliku jüngerluse järele, mis ilmutaks Jumala kuningriiki. Seetõttu tuleb meil uuesti avastada jüngerlik lihtsus, kaasahaaravus, rõõm, isetus, osavõtlikkus ja tulevikku suunatud pilk.“

EELK-l on olnud alates 2019. aastast eriline võimalus teha koos Soome Luterliku Evangeeliumiühendusega misjonitööd Kagu-Aasias, kus luterlikku teoloogiaõpet arendavad Helene ja Joona Toivanen. Praegu töötavad nad algse Myanmari asemel Tais, sest vägivaldse riigipöörde tulemusel on luterlik kirik Myanmaris sunnitud hariduse asemel keskenduma ellujäämisele. Teoloogiamagistrite asemel vajatakse põhitoiduaineid: riisi ja õli. 

Meie misjonäride side Myanmari kolleegidega pole aga katkenud. Muu hulgas suhtlevad Helene ja Joona endiselt kiriku kahe lastekoduga, kus mõlemas elab tagasihoidlikes tingimustes paarkümmend last. Orbude eest hoolitsevad üksikud eakad koguduseliikmed ning selge on, et praeguses kriisiolukorras sõltub nende toimetulek täielikult annetustest.

Seepärast palume koguduste tänavuse misjonipüha annetuse panna kokku Myanmari lastekodulaste igapäevase toidulaua toetuseks.

Annetussumma saab kanda SA EELK Misjonikeskuse kontole EE551010602016015008 SEB-s või EE482200001120254269 Swedbankis; märgusõna „Toit Myanmari lastele“. 

Õnnistust kirikliku misjonipüha päevaks!

Katrin-Helena Melder,
assessor

Leevi Reinaru,
misjonikeskuse juhataja