Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hageri kiriku oreli heaks emadepäeva kontserdile

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Emadepäeva jumalateenistuse järel 9. mail orienteerivalt kell 13 on kirikus kontsert.
Kontserdil laulab koguduse mudilaskoor, osalevad solistid. Muusikalist külakosti pakuvad orelil Kristel ja Kertu Aer (13aastane), viiulil Kirke Aer (9aastane) ja flöödil Kreete Aer (5aastane). Kontserdiga kogutakse annetusi oreli taastamiseks.
Hea meel on teatada, et oleme oreli taastamises jälle sammukese edasi liikunud. Toimus konkurss, kus osales neli orelimeistrit: kaks Eestist ja kaks välismaalt. Kõik orelimeistrid tegid põhjaliku ja ülevaatliku pakkumise, mille aluseks oli rootsi orelieksperdi Göran Grahni koostatud restaureerimisprogramm. Valituks osutus Olev Kentsi orelitöökoda, kellega toimuvad praegu läbirääkimised restaureerimistööde lepingu osas.
Oreli restaureerimistöödega on plaanis alustada tuleval kevadel ja kui Jumal lubab, siis saame pillide kuninga helisid nautida juba jõuludel 2011. Siinkohal avaldame tänu kõigile, kes on annetanud oreli restaureerimise heaks, kuid kutsume veel toetama meie ettevõtmist. Annetada saab kontole 10220095793011 SEBs, saajaks märkida SA Hageri Lambertuse Kirik.

Juhan Põld,
sihtasutuse juhatuse esimees