Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Frantsiskusepäevale pühendatud laste ja noorte omaloominguliste laulude konkurss Päikeselaul

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Viljandi Jaani kogudus korraldab 22. oktoobril Viljandis laulukonkursi. Eelvoor on keskpäeval Pärimusmuusika Aida väikeses saalis, lõppkontsert kell 17 Jaani kirikus.
Konkurss on oma nime saanud kiriku kaitsepühaku Franciscuse tuntud poeemi «Päikeselaul» järgi, kus kiidetakse Loojat kõige loodu eest. Nii on ka konkursil osalema oodatud lapsed ja noored oma lauludega, mis räägivad kõigest, mis meie ümber ja meie sees: päikesest ja kuust ja tähtedest, Loojast ja loodust, elust ja surmast, armastusest ja sõprusest, valust ja üksindusest, inimesest meie kõrval ja meis endis, aga ka lihtsalt möödunud suvest või saabunud sügisest.
Konkurss toimub kolmes vanusegrupis: 1.–4. klasside õpilased; 5.–9. klasside õpilased; 10. kl õpilased kuni 25aastased noored. Konkursi eesmärk on innustada ja julgustada lapsi ja noori loomingulisele eneseväljendusele. Hinnatakse eelkõige laulu tervikuna, kuid ka esitus on määrava tähtsusega. Žürii valib eelvoorust välja laulud, mis pääsevad edasi lõppkontserdile. Lõppkontserdil kuulutatakse välja vanusegruppide parimad laulud, mida auhinnatakse.
Registreerimiseks on vajalik täita registreerimisvorm, millele lisatakse omaloomingulise laulu tekst (soovi korral ka noot), ning saata aadressil Pikk 6, Viljandi 71003, Viljandi Jaani kogudus, või e-posti teel viljandi.jaani@eelk.ee (märgusõna «Päikeselaul»).

Registreerimise tähtaeg on 14. oktoober.
Info: Tuuliki Jürjo, tel 5590 7952; tuuliki4@hotmail.com; www.eelk.ee/viljandi.jaani.