Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Fotonäitus: Pühaku linn. Assisi

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Reedel, 23. veebruaril kl 15 avanevad Läänemaa Muuseumis Haapsalus väravad väikesesse Itaalia linna Assisi.

Egon Erkmanni fotonäitus viib vaataja linna, mis andis maailmale inimese, kelle pühendumine ja usk on eeskujuks paljudele – püha Frantsiskuse (1182–1226). Assisi on linn, mis võlgneb oma tuntuse pühakule. Ta jättis linnale märgi, mille valguses elab linn tänaseni. Linn on keskuseks frantsiskaanide munga- ja klarisside nunnaordule.

Mäeküljel olev linn on säilinud praktiliselt muutumatu keskaegse linnaruumiga. Selles linnas möödus tervet kristlikku maailma mõjutanud pühaku elu. Tänavad, majad, kirikud, pühakuga seotud paigad linnas ja selle ümbruses – see on usuline ja kultuuriline puudutus, mida on soovitud vaatajale edasi anda.

Endises Haapsalu linna raekojas on üleval tosinkond suureformaadilist (u 1×1,5 m) fotot ning lisaks veel tavaformaadis fotosid. Taustaks mängib muusika. Fotonäitus on avatud kogu paastuaja, kuni ülestõusmispühani, 8. aprillini. Näitus on tasuta.

Egon Erkmann (36) on elukutselt graafikadisainer, ettevõtja. Tema on kujundanud Haapsalu koguduse jõululehed ja Tartu Maarja koguduse Ilma Valguse kahe viimase aasta värvilised jõulunumbrid.