Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Esimesed Piiblid üle antud

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Image17. veebruar Rapla Maarja-Magdaleena kirikus: õpetaja Mihkel Kukk laulatab kristlikku abiellu Kadi Grossi ja Mart Saarso. Kirikupoolse kingitusena ulatab õpetaja noorpaarile Piibli.

Tegemist on EELK toetusfondi kampaaniaga, kus alates käesolevast kirikuaastast kingitakse igale luteri kirikus laulatatavale paarile kenas köites pühakiri, millest lähtuv valgus on ristirahvale suundanäitavaks majakaks.

Mahakuulutatud paar

Mart Saarso, kes Eesti avalikkusele on tuttav kui ümber maailma seilanud purjeka Lennuk kapten, kinnitas Eesti Kirikule, et soov alustada oma abielu kirikliku laulatusega pole poos, vaid tuleneb paari sügavamast kristlikust põhimõttest.

«Kuigi ma ei kuulu igal pühapäeval kirikus käijate hulka, ei vähenda see minu lugupidamist kiriku ja usu vastu. Respekteerin südamest kirikut ning pean oluliseks tema talitusi, kaasa arvatud laulatust abielu alustamiseks,» rõhutab Saarso. Tema kaasa, Tallinna juurtega ning müügijuhi ametit pidav naine toetab abikaasat selles mõttekäigus.

Kadi ja Mardi ühine soov oli ka, et neid enne laulatust kirikus kolmel pühapäeval «maha hüütaks». Muide, see oli õpetaja Kuke pikas koguduse teenimise praktikas esmakordne, kus noorpaar omaalgatuslikult soovis taastada vana tava.

«Kuna ma olen isapoolset liini pidi tugevalt seotud kirikuga, ei ole pühakojas toimuv mulle võõras,» selgitab Raplas sündinud Saarso, lisades, et nad said oma Tartu kodust esimest «mahakuulutamist» ka ise Raplasse kuulama minna.

Toetusfond toetab

EELK toetusfondi juhataja Jaan Tammsalu kinnitab, et fond püüab teha kõik selleks, et luteri kirik oleks tegus ja Eesti elu edendav. Sellest soovist on ka kantud idee kinkida kõigile, kes oma abielu laulatavad luteri kirikus, Piibel.

Toimetusele teadaolevalt jagati esimene Piibel jaanuaris Tartu Pauluse ning Urvaste kirikus. Mitu kogudust, näiteks Kadrina, Püha ja Kuressaare, on meile teatanud, et esimesed laulatused on alles eeloleval suvel. Samuti on Tallinna Jaani kogudusest teada, et seoses kiriku remondiga on laulatustes pikem vahe. Helsingi eestikeelsest kogudusest tuli teade, et kogudus on juba kaks aastat kinkinud laulatatavatele Piibli. Diakon Tuuli Raamatu sõnul on seni Piiblid ostetud koguduse oma raha eest.

Liina Raudvassar