Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestirootsi rahvakoraalid ERM-is

/ Autor: / Rubriik: Teated /

16. mail kell 18 toimub ERMi näitusemajas heategevusliku kontserdisarja Tulevikumuuseumi hääl XVI kontsert, eestirootsi rahvakoraal esitavad Sofia Joons ja Toivo Sõmer. Kontserdil esitletakse ka Sofia Joonsi raamatut „Eestirootsi rahvakoraalid“. Sissepääs prii!

Idee eestirootsi lugudega tegelema hakata sündis rannarootslaste järeltulijal Sofia Joonsil 2001. aastal. Kuigi koraalid on vanad, kõnelevad need läbi igaviku ja esitajate nooruse ikka ka igapäevasest olemisest siin ja praegu.

Kõigil rannarootslaste kogukondadel olid omaette kombed, laulud, keelemurre ja väga konservatiivsed, samas erksalt jõulised ja väärikad traditsioonid. Ühine identiteet ning asjaajamine oli just tekkimas, kui üle 700 aasta pikkune ajalugu katkestati nõukogude võimu poolt praktiliselt üleöö ja “rannarootsi rahvas” hajus üle mere. Neis paigus ringi sõites tasub toda rahvast siiski meeles pidada. Nad olid oma kodupaikadesse väga kiindunud ja kui saatus või töö võõrsile viis, tuldi reeglina ikka lõpuks tagasi.

Esitletav raamat „Eestirootsi rahvakoraalid“ on mõeldud sissejuhatusena nii rootsi- kui ka eestikeelsetele huvilistele, kes tahavad laulda ja/või ainult tundma õppida eestirootsi rahvakoraale. Kõik tekstid on esitatud mõlemas keeles.

Allikas: www.erm.ee