Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti triibukood Tarvastu kirikus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Ene ParsTarvastu Peetri kirikus on avatud tekstiilikunstnik Ene Parsi näitus „Eesti triibukood“.
Suvist kirikunäitust korraldab Tarvastu Peetri kogudus juba kaheteistkümnendat korda. Teelistele suvi läbi avatud Tarvastu kirikus on viimasel tosinal suvel oma teoseid eksponeerinud Siim-Tanel Annus, Rita Raave ja Enn Põldroos, Valli Lember-Bogatkina, Georg Bogatkin ja Airike Taniloo-Bogatkin, Anu Raud, Kai Koppel ja Krista Laos, Rein Tafenau, Tuuli Puhvel, Ain Varese, Hilda Üprus (retrospektiiv) ja Anne Niemi. Esindatud on olnud nii traditsioonilised tempera- ja õlimaal kui ka digitaalmaal, skulptuur ning suured fotopannood, aga ka keraamika, klaasi-, ehte- ja tekstiilikunst.
Ene Parsi näituse jõudmisel kirikusse oli määravaks tema side Tarvastu kihelkonnaga. Ene isa, eesti nukufilmitraditsiooni rajaja Heino Parsi sünnikodu Mustlas on tähistatud mälestustahvliga.
Ene Parsi töid oli esimest korda Tarvastus näha 2012. a Katariina Gildi ühisnäitusel. Kunstnik tegutseb gildis osaühinguga Ene Pars Disain. Lapitöödega on ta tegelenud 26 aastat. Oma töödega on ta pälvinud rohkelt tunnustust. 2010. aastal pärjati ta nimetusega aasta tekstiilikunstnik. 2013. aastal tunnustas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit Ene Parsi rahvusliku käsitöö alalhoidmise ja lapitöö traditsioonide edasiarendamise eest tiitliga Pärandihoidja.
Triibukoodina saab näha valikut Eesti kihelkondade seelikutriipe valdavalt viie, aga ka kümnekordses suurenduses.
Näitusega Tarvastu kirikus saab tutvuda 25. augustini reedest pühapäevani kell 12–17.
Elve Bender,
Tarvastu Peetri koguduse õpetaja