Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kirik küsib

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Millist tulemust ootad 1. märtsil Nõmme Rahu kirikus toimuvast konverentsist, kus kõneldakse kirikuseadusest, mille kohaselt tohivad lapsed vanemate nõusolekul vastu võtta armulauda?

Jaan Tammsalu, Laste- ja Noorsootöö Ühenduse juhatuse esimees:

Viimasel ajal on palju kõneldud vajadusest kiriku ühtsuse järgi. Loodan, et laste armulaua küsimus ei jääks üheks meie pisikese kiriku ühtsuse lagundajaks. Tean, et teoloogiliselt on piisavalt häid tõestusi sellele, et me ei tohiks hoida lapsi armu lauast eemal. Samas tõstab laste armulauale lubamine üles väga palju küsimusi, millele meie kirikus pole antud selget vastust.

Minu jaoks on olulisemad neist kolm. Loodan, et leiame neile sellelt konverentsilt mõne hea vastuse. Lihtsustatult on need kolm küsimust ja probleemi järgmised. Esiteks, kes ja millisel määral peaks lapse armulauaks ette valmistama? Teiseks, mis saab edaspidi meie leeriõpetusest? Milleks see, kui kõik on juba lapsena käes? Kolmandaks – lapsed ja armulauavein.

Ootan konverentsilt seda, et iga tulija saaks seal välja öelda oma head või ka murelikud mõtted ja küsimused, ja me üheskoos leiaksime, kuidas seaduse vastuvõtmise järgset harali olukorda meie kirikutes parandada.

Radikaalselt väljendudes on vaid kaks võimalust. Kas tuleb seadus kehtetuks tunnistada või tuleb luua olukord, kus vähemalt kõik vaimulikud selle seaduse mõistet mõistaksid ja oskaksid praktikas tegutseda ja õigeid vastuseid anda.