Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Austatud koguduste juhatused ja töötegijad!

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Toetusfond on ka sel aastal täitnud endale võetud ülesandeid ja loodetavasti on see aidanud kaasa meie kiriku elu edendamisele.
Oleme käivitanud EELK juhatuse esimeeste konverentsi, jaganud vaimulikele esmakordselt kolimistoetust (30 000 krooni õpetajale, 15 000 diakonile) ja kinkepiibleid kõigi meie kogudustes laulatatavate jaoks. Kolm meie kiriku vaimulikku on käinud ja kaks juhatuse esimeest on minemas palverännakule, milleks toetusfond on eraldanud aasta isikuks valitu kohta 20 000 krooni. Oleme püüdnud teha muudki head selle fondi kaudu.
Taas on üks aasta lõppemas ja uus saabumas. Ootame, et esitate taas aasta vaimulike ja aasta juhatuse esimehe kandidaate. Vastava statuudi saate toetusfondist. Toetusfond on aasta isiku statuuti välja töötades soovinud tunnustada eelkõige neid vaimulikke ja juhatuste esimehi, kelle viimaste aastate töötulemused on väga head ja eeskujuks teistele. Küllap oleks hea, kui antaks välja ka elutöö preemiat. EELK Konsistoorium seda oma aumärkide ja tänukirjadega ka teeb. 
Liikmeannetajate arvude tõusu  võib  võrrelda aastatel 2005–2006–2007 või 2006–2007–2008.
Aasta vaimuliku valime vaimulike konverentsil. Aasta juhatuse esimehe valib juhatuse esimeeste konverents. Esimene konverents läks nii hästi, et osavõtjate palvel toimub järgmine juba 2009. aastal.
Kuna kõikide statuudile vastavate aasta vaimuliku ja aasta juhatuse esimehe kandidaatide kohta tulnud avaldused tuleb valijatele vaimulike ja juhatuse esimeeste konverentsidel kirjalikult kätte anda, siis peaksid need olema loetavad A5 formaadis.
Tähelepanulikkust ja tänulikkust!

Jaan Tammsalu,
toetusfondi juhataja