Aumärk juhatuse esimehele

/ autor: ek / rubriik: Arvamus / ilmunud:  /

23. novembril andis peaminister Andrus Ansip kodanikupäeva eel aumärgid üle 17 kodanikule, üks aumärgi saaja oli Rõngu koguduse juhatuse esimees Priit Laineste.Priit Lai-neste koos abi-kaasa Mariinaga kodanikupäeva vastuvõtul peaministri juures. Foto: Aime ViluValguta raamatukogu juhataja, Koruste külavanem, MTÜ Kodukant Tartumaa koordinaator ning mitme ürituse korraldaja, Koruste Küla Seltsi algataja ja juhatuse liige Priit Laineste (46) on Rõngu koguduse õpetaja Andres Aaste sõnutsi mees mitmel rindel.
Lisaks igapäevatööle ja pereelule – Priit Laineste on kolme täiskasvanud ja kolme kooliealise lapse isa – on ta juba teist korda valitud Rõngu koguduse juhatuse esimeheks. Koguduse õpetaja nimetab teda asendamatuks inimeseks. «Temata poleks meil külaelu ega kohalikku kultuurielu.»
Kohalikud tähtpäevad ja sünnipäevad ei saa läbi ilma Priit Laineste kitarrimängu ja lauluta. Ka kiriku ehitustöödel hoiab juhatuse esimees silma peal. Õpetaja arvates on Priit Laineste nagu kubjas, kes käib kirikuehitust isiklikult üle vaatamas ja torgib ehitajaid vajalikul hetkel tagant.
Priit Laineste ise ütles Eesti Kirikule tagasihoidlikult, et üksi ei jõua keegi midagi. «Olen elus õppinud abi otsima, seda, kuidas lasta teistel midagi ära teha. Katsun kaasata tegevusse ikka ka teisi inimesi.» Ühiskondlikku tegevusse on ta kaasanud suure osa oma perekonnast – abikaasa ja lapsed.
Kodanikupäeva eesmärk on teadvustada kodanikustaatust, toetada kodanikualgatust ning väärtustada kõiki Eesti kodanikke ja kodanikuks pürgijaid, sõltumata rahvusest. Sel aastal tähistati kodanikupäeva kümnendat korda ning see kandis juhtmõtet «Eesti riik on minu üle uhke».

Lea Jürgenstein