Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Armsad Eesti Kiriku sõbrad!

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata /

Tervitame teid alanud aasta puhul, soovime Jumala õnnistust, tervist ja rahu. Täname kõiki kogudusi, üksikisikuid ja organisatsioone, kes on meie lehe lugejad, tellijad ja kaastöölised.
2009. aasta üks märksõnadest on kokkuhoid. Lisaks vältimatule säästmisele hoidkem kokku ka ühtehoidmise mõttes. Üheks rõõmustavaks märgiks koosmeelest on see, et kirikurahvas on koondumas oma ajalehe Eesti Kirik ümber. Vaatamata keerulisele majanduslikule olukorrale ei ole meie lugejate hulk vähenenud. Tellijate arv on isegi pisut suurenenud!
See on järjekordseks kinnituseks, et inimene ei ela üksnes leivast, vajame ka hingetuge. Kindlasti innustas kogudusi ka peapiiskopi ja piiskoplikus nõukogus heaks kiidetud üleskutse toetada kiriku oma ajalehte väga lihtsal kombel – tellimusega. Suur tänu meie ustavatele koostööpartneritele ja abilistele, kes on selleks kaasa aidanud, et leht jõuaks võimalikult paljude inimesteni.
Aasta algul oleme saanud paar telefonikõnet, kus inimene tänab Eesti Kiriku eest ja küsib, kust ta lehe on saanud. Küllap on siin tegu mõne koguduse juhatuse liikmega, kellele leht tellitud. Üks helistajaist lubas olla palju parem kristlane, kui seda talle nii delikaatsel moel meelde tuletatakse.
Hea lugeja, kui Sinugi postkasti on ootamatult Eesti Kirik jõudnud, siis oska selle eest tänada oma kogudust või mõnda head sõpra.
Paraku on lehe kättesaamisel ka oma varjuküljed. Kuigi Eesti Kirik peab jõudma tellijateni kolmapäeviti, on meieni jõudnud infot lehe hilisest kättesaamisest neljapäeval või isegi reedel. Kui see nii on juhtunud, siis saate järelepärimise saata ainult lähimasse postkontorisse või Eesti Postile (tel 661 6616), kellega meil on lehe kojukandmiseks sõlmitud leping. Lehe tellimuste vormistamise ja kojukande eest küsib Eesti Post lepingu järgi iga kuu meilt üsna suure summa ja peaks vastukaaluks tagama hea teeninduse.
Et lehe hiline kättesaamine just Eesti Postist on tingitud, julgen kindlalt väita, sest Kroonpressist läheb trükitud tiraaž välja koos Postimehega juba teisipäeva õhtul kell 23 või äärmisel juhul kolmapäeva varahommikul kell 5. Nii et leht peaks ju tellijani jõudma kolmapäeval?!
Et sellest aastast on perioodika käibemaks 9%, jääb tellimisrahast (450 krooni aastaks) toimetuse kasutusse 4% vähem raha. Et Eesti Kirikul puudub reklaamiraha, mille toel tavaliselt lehte välja antakse, siis sõltume teistest rahaallikatest ja headest annetajatest.
Kokkuhoid on piiranud ka meie liikumist ja seetõttu on iga kohapealt laekunud kaastöö üle hea meel. Näiteks tänasest lehest leiate loo Väike-Maarja koguduse pühapäevakooli tööst. Eesti Kirik on ju meie oma leht, kollektiivne looming. Kui tunnete, et peate kirjutama või tahate seda teha, siis ärge oodake selleks kutset. Osakem oma häälekandjat hinnata ja rohkem seda kasutada.
Kui on veel kogudusi, kes pole jõudnud oma tellimust uuendada, siis teadmiseks neile, et Eesti Kiriku tellimine pole lõppenud. Esitage julgesti oma tellimissoov levijuht Sirje Kasemaale (sirje.kasemaa@eelk.ee, tel 733 7795). Ärge unustage lehe tellimisel ka koguduse töötegijaid. Praegu on veel võimalik saada terve 2009. aasta tellimus, puudujäävad algusnumbrid saadame toimetusest järele.

Teie Eesti Kiriku toimetus