Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Anu Raua isikunäitus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

issaristikeTallinna Jaani kiriku galeriis avatakse 7. detsembril Anu Raua näitus „Issaristike“, mis jääb avatuks 9. jaanuarini.
Anu Raud on kunstnik, kes on oma loometeel ühendanud rahvakunsti, selle kogumise, säilitamise ja väärtustamise. Oma talendi, oskuste ja kogemuse kaudu on ta väljendanud seda tekstiilikunstis, gobeläänvaipades. Tema loodud vaibad kannavad sõnumit eesti rahva igapäeva ja pühade aegade katkematust eluringist. Eesti loodus, aastaajad, talupidamine ja igapäevane elu maal – see on Anu Raud. Lihtsus ja vähenõudlikkus.
On imetlusväärne, kui kunstnik on leidnud eneses jõu, et koguda ja talletada erinevaid autentseid rahvuslikke mustreid, igapäevaseid tarbeesemeid ja omal moel edastada juba kaduma kippuvaid väärtusi esivanemate talupoeglikust elu- ja mõttelaadist.
Tallina Jaani kiriku galerii näitusel on tallinlastele antud eelis – seal saab näha vaipu, mis on kunstnikul viimaste aastate jooksul valminud. Eksponeeritud on suurvaip „Isamaastikud“ (2018) ning vaibad „Linnulaul“ (2018), „Kaapekakk“ (2018) ja „Suurem neist on kukeke“ (2016). Näha saab ka mitmeid juba Anu Raua klassikasse kuuluvaid töid, näiteks kunstniku enese „Vapivaipa“ (2001).
Näituse pealkiri „Issaristike“ on inspireeritud Jaani kirikus permanentselt eksponeeritud vaibast. Kõnealune vaip Jaani kiriku idaseinal (altarist paremal) on kirikus üleval juba aastast 2013. See on pühendatud kunstnik Anu Raua emale Valda Rauale.
Kunstnik Anu Rauda jääb ka pärast isikunäitust meenutama altari kõrval olev gobeläänvaip „Issaristike“ ja käesolev näitus annab vaibale uue kihistuse, mälestades aegade ja põlvkondade töökat siduvust hooles ja armastuses. Ja Anu Raud elab edasi oma igapäevast elu Kääriku talus. Midagi pole muutunud ja samas muutub kõik. Kunstnik on pühendanud näituse oma ristiema Lindale, kes saab näituse avapäeval saja-aastaseks.
Erkki Juhandi, Tallinna Jaani kiriku galerist