Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Annetuskampaania «Kaarli suur maalritöö»

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Kaarli.suur.jumestamine-a.TuhkruMärtsis algas Tallinna Kaarli koguduse annetuskampaania «Kaarli suur maalritöö», et koguda raha kiriku lae ja võlvkaarte värvimiseks.
Märtsi lõpust alates jätkatakse kirikusaali lae ja võlvkaarte värvimistöödega, mis said alguse möödunud aasta veebruaris, mil värviti võidukaar.
«Kirikulistele harjumuspärane punakaspruun lagi kaetakse nüüd pea täies ulatuses heledama värviga. Lähtudes algsest toonist katsetati sobiva värvi leidmiseks 75 värvitooniga. Praegune tume lagi pärineb aastast 1923, mil kirikus teostati üldremont. Põhjus, miks toona värviti lagi tumedaks, võib peituda selles, et hele lagi oli kaetud paatinakihiga ning selle katmine heleda värviga ei oleks andnud head tulemust. Samuti võidi arvestada sellega, et heleda värvi valimisel oleks pidanud lage uuesti värvima juba 20–30 aasta pärast, kuid kogu saali tellingute püstitamine oleks olnud väga kulukas,» ütleb koguduse õpetaja Jaak Aus.
Kui 1923. aastal värviti lage puittellingutelt, siis nüüd kasutatakse selleks tõstukit, mis jääb kirikusse umbes 4 kuuks. Koguduse tavapärast elu see ei sega ja kogudus jätkab oma harjumuspärases rütmis. Kuna Eestist sobivat tõstukit ei leitud, toodi see Norrast. Tõstuki valimisel lähtuti sellest, et see mahuks töötama pinkide vahel ja ulatuKs kuni 20 meetri kõrgusele.
Töid alustati koorirõdu kohal olevast laest ja liigutakse altari suunas. Oreli kohal olevat lage praegu ei värvita, see tehakse koos Walckeri oreli kapitaalremondiga.
Lae värvimine läheb kokku maksma umbes 50 000 eurot. Oleme tänulikud kõigile, kellel on võimalik kogudust toetada. Annetusi saab teha EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse kontole Swedbankis EE902200221040614950, märgusõna «lagi».