Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ainult üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Piiskop Einar Soone otsustas möödunud sügisel aja maha võtta ja aastaks kõikidest kirikutöödest tagasi tõmbuda. Et ta aga sabatiaastas ühe erandi tegi ja Viru vangla kabeli pühitses, kasutas Eesti Kirik juhust ja küsis, kuidas piiskopil puhkus läinud on ja mis veel ees ootab.
«Puhkus on läinud väga hästi. Olen saanud rahulikult oma põhitööd teha, seda, mis on teoloogidele ja vaimulikele kohane, nimelt tegelda erialase kirjandusega. Olen saanud palju lugeda, mediteerida ja mõtelda. Reisida ei ole kahjuks tervise tõttu saanud nii palju, kui oleksin tahtnud. Kuid siiski olen küllalt palju Eestimaal ringi liikunud. Viimasel nädalal käisin aga Roomas, mille kliima ja toredad vastuvõtjad olid väga kosutavad. Aga puhkuseaasta on väga kiirelt läinud, ma olen alles veerandi peal oma materjalide sorteerimise ja kirjatöödega. Kardan, et ei jõua kõigega valmis.»
Küsimusele, kas on aega ka jutlustekogu koostamiseks, vastab Soone, et ei ole väga kindel, kas ta seda teebki, sest üks asi on elav jutlus, hoopis teine see trükituna. «Olen rohkem elava jutluse stiili esindaja ja kirjutanud vähe.»
Piiskopi puhkus jätkub, ees seisavad suvekuud, plaane on palju. Alates 1. septembrist on Einar Soone taas Kaarli koguduses, EKNis, konsistooriumis oma igapäevaste tööde juures tagasi. Rohket Jumala õnnistust ja edukat puhkuse jätku kõigi meie lehe lugejate ja tegijate nimel!