Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta emaks vaimulik naine

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

koos vastuvõtule kutsutud perede emadega Kadriorus.

koos vastuvõtule kutsutud perede emadega Kadriorus.

Emadepäeval andis Eesti Naisliit Estonia kontserdisaalis aasta ema tiitli üle Kanepi Jaani koguduse õpetajale, viie tütre ja kahe poja emale Margit Lailile.

Et tiitli pälvis vaimulik naine, on omamoodi märk sellest, et kristlikud pereväärtused on avalikult au sisse tõusmas. On ju selge seegi, et tubli ema kõrval on sama tubli isa ja, nagu ütles Margit Lail emadepäeva õhtul teleekraanil, sünnivad lapsed ikka vastastikusest armastusest.

President Toomas Hendrik Ilvese ja proua Evelin Ilvese vastuvõtul Kadriorus, kuhu oli kutsutud igast maakonnast kaks peret, viibisid koos Margit Lailiga vaimulikest veel Paide Püha Risti koguduse õpetaja Algur Kaerma seitsme lapse ja abikaasa Mailiga ning Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan abikaasa Eeda ja samuti seitsme lapsega.

Algur Kaerma ütles aasta ema tiitli pälvinud Margit Laili tunnustuseks: «Olgu kui tahes palju tuge kõrvalt, on tõeliselt tubli ja imetlust väärt tegu suuta juhtida nii arvukat peret ja veel kogudust selle kõrval.»

Õpetaja Anti Toplaane sõnul oli nende pere ühine sõit pealinna esmakordne ja erakordne ning lastele rõõmus. «Said presidendil kätt suruda,» ütles pereisa, kes tunnustas presidendi päevakohast kõnet, mis oli tabavalt seotud Piibli teemaga.

Eesti ema olemuse ja tegemised läbi aja võttis ilmekalt kokku president Toomas Henrik Ilves oma kõnes: «Samamoodi kui eesti emal on Piibli Maarjal kaks poolust. Üks on kannatav, südameverd ja silmavett valav ema, Mater Dolorosa. Aga kõigepealt ja ennekõike on Jeesuse ema Maarja üks lõpmata vapper naine, kes hirmsates saatuselöökides ei murdu ega kibestu, kes jääb kõigest hoolimata lepitajaks ja lohutajaks. /…/

Ükskõik, kas me vaatame oma maa ja rahva mineviku peale või mõtleme tulevikku, siis seda jõena rahulikku ja häirimatut, helget ja rõõmsat ema-kuju tasub ikka silmade ees hoida. Elu läheb edasi. Elu läheb alati edasi, jälle tuleb köögist toidulõhna ja jälle puhub üks suu lapse haiget saanud koha peale.»

Juune Holvandus