Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

85 aastat lehe ilmumisest

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata /

Jumalateenistusel teenisid Eesti Kiriku taasasutamise juures olnud peapiiskop emeeritus Kuno Pajula ja assessor Joel Luhamets ning Eesti Kiriku teoloogiline konsultant Kaido Soom. Orelil mängis organist Anneli Klaus, kes on olnud ka Eesti Kiriku levijuhi ametis. Foto: Sirje Semm

Lehe ilmumise päeval tähistati Tartu Pauluse kirikus tänujumalateenistuse ja sellele järgneva koosviibimisega Eesti Kiriku 85. aastapäeva.
Selles päevas oli pidulikkust ja kohtumist üle aastate, meenutusi, tervitusi, häid soove ja tänusõnu. Kahjuks jäid paljud kutsutud sünnipäevapeost eemale tööülesannete või samal ajal toimunud ürituste tõttu. Toimetus sai tervitusi ka kirjalikult, väga hõivatud peapiiskop Andres Põder jõudis tordiga Tartusse kaks päeva hiljem.
Usuteaduse Instituudi nimel tervituse saatnud rektor Randar Tasmuth, kes on ka lehte välja andva sihtasutuse nõukogu liige, kirjutas oma tervituses:
«Meie ühise häälekandja suur tähtpäev on ühise rõõmu põhjus. Seda eriti ajal, mil ainelised olud on kitsamad kui kunagi alates teisest iseseisvusajast. Seda enam pean instituudi rektorina oluliseks taas rõhutada, et peame kirikuna keskenduma olulisele ning koos loomuliku ja esmase kogudusetööga on nendeks kiriku oma kõrgkool ja oma häälekandja. Intelligentsita ja hääleta kirik ei ole see, mida tulevikus näha tahaks.Soovin ajalehe perele õnnistust läheneva advendiaja ootuses, tähtpäevarõõmu ja rahu edasiseks tööks.»
Eesti Kiriku nimel tänan kõiki, kes lähetasid häid soove sünnipäevalapsele ja kes meid ikka oma palvetes kannavad.

Sirje Semm

Kuno Pajula ja peatoimetaja Sirje Semm on tordi lahti lõiganud. Foto: Ago Pärtelpoeg

 

Eesti Kiriku peol said kokku ka endised töötajad: esiplaanil endine peatoimetaja Evar Post (praegu Pere ja Kodu tegevtoimetaja) ja toimetuse liige Olaf Langsepp (pensionil). Foto: Sirje Semm