Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

26. oktoobril tähistame misjonipüha

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Lugupeetud ametivennad ja -õed! EELK peapiiskop ja misjonikeskus kutsuvad kõiki EELK kogudusi pidama 26. oktoobril misjonipüha!
Misjonitöös ei ole olulisim mitte geograafiline piir, vaid piir usu ja uskmatuse vahel. Seepärast teevad kirikud ja kristlased siin Eestis tööd misjonipõllul. Meie keskel on palju inimesi, kes veel ei usu kolmainu Jumalasse.
Jeesus sidus misjoni ja ristimise kokku: «Kes usub ja on ristitud, see päästetakse.» Aga ristimine ei ole eesmärk omaette, vaid ristitud saamine on ühtlasi ka misjoni algus. Jumal tahab, et iga ristitud kristlane oleks Tema saadik, kes otsib võimalusi tuua ka teisi inimesi Jumala ja koguduse osadusse.
Kui hea sõnumi jagamine jääb ainult koguduste töötegijate ülesandeks, ei ole kogudused terved. On vaja iga ristitud koguduseliikme muutumist passiivsest vaatlejast aktiivseks kaastööliseks. Igal kristlasel on palju sõpru-tuttavaid, keda saab kutsuda leerikooli, jumalateenistustele, pühapäevakooli, koguduse koori ja mujale.
Kui iga kristlane tooks aastas ühe tuttava koguduse juurde, kahekordistuks meie koguduste liikmete arv aastaga. Kasvaksid tulud, tööd saaks teha tõhusamalt ning heal sõnumil Jumala armastusest oleks arvestatav koht Eesti ühiskonnas.
Soovime olla toetamas taolist rahvaliikumist. Tuleval aastal on misjonikeskusel plaanis külastada kogudusi varasemast enam. Erilist rõhku tahetakse panna kuulutustööle, kus sõna ja muusika koosmõju puudutab inimeste südameid.
Selleks palume kristlastel ja kogudustel palvetada misjonitöö eest ning toetada misjonikeskust ka tänavu misjonikorjandusel annetades.
Annetused palume kanda EELK Misjonikeskuse arveldusarvele 1120254269 Swedbankis või 10602016015008 SEB Pangas.

Õnnistussoovi ja koostöötervitustega

Andres Põder, peapiiskop
Mika Tuovinen, misjonikeskuse juhataja