Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

20 aastat kuulutustööd Eestis

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Bengt Strengell ja Juhani Martikainen piibli- ja palvetunnis Lääne-Nigula koguduses. Foto: Tiina Võsu

Aprilli lõpunädalal jagasid mitmes koguduses ja palvemajas jumalasõna SLEFi jutlustajad Juhani Martikainen, Bengt Strengell ja Hans Sandberg.
Koostöö SLEFiga (Rootsi Luterlik Evangeeliumiühendus Soomes) sai alguse suvel 1989, kui Eestit külastas noortekoor Evangelicum, vastuvõtjateks olid Lääne-Nigula kogudus ja õpetaja Leevi Reinaru.
Koostöö jätkus, kui mõned rootsi keelest huvitatud noored eestlased õppisid Soomes rootsikeelses Vaasa evangeelses rahvaülikoolis. Ühest õpilasest, Rael Leedjärvest kujunes EELK ja SLEFi ühine misjonär Keenias. SLEFi töötajaks ja koordinaatoriks Eestis on Heikki Mutso Läänemaal.
Aastaid on SLEFi Eesti misjonitöö kuulutajad pidanud erinevates kogudustes piibli- ja palvetunde, nii ka sel aastal. 24. aprillil toimus SLEFi kuulutusrühma piibli- ja palvetund Lääne-Nigula kogudusemajas, kus jumalasõna kuulutasid ja lauludega teenisid Bengt Strengell ning Juhani Martikainen. Kõned olid eesti keeles ja Juhani Martikainen on tõlkinud ka laulude tekstid eesti keelde.
SLEFi Eesti misjonitöö tegijad annavad välja eestikeelset lehte Kristuse Arm, mis on ka kuulutustöös esikohal. Lehe viimane number ilmuski selle aasta kevadel ning sisaldab kahte jutlust, palvemõtteid ja pilte kohtumistelt Eestis Nissi ning Hageri palvemajas.
Reedel, 22. mail kell 19 toimub 20 aasta pikkuse koostöö äramärkimiseks pidulik tänujumalateenistus Lääne-Nigula kirikus ja laupäeval, 23. mail kell 19 Viimsi kirikus, kaasa teenib koor Evangelicum. SLEFi jutlustajad külastavad Eestit taas 21.–25. oktoobrini.

Tiina Võsu,
Lääne-Nigula koguduse juhatuse esimees