15.05 Jaanus Tamkivi saab luteri kiriku sõbra tiitli

Homme toimub Kuressaares Saarte praostkonna korraline sinod, mis algab peapiiskopliku jumalateenistusega EELK Kuressaare Laurentiuse kirikus. Teenistusel annab peapiiskop Andres Põder keskkonnaminister Jaanus Tamkivile üle luteri kiriku sõbra aunimetuse.

EELK Kuressaare Laurentiuse kiriku õpetaja Anti Toplaan märkis, et Tamkivi saab kõrge tunnustuse töö eest, mida ta on teinud sakraalhoonete remondi toetamiseks. „Kui Jaanus Tamkivi oli Kuressaare linnapea, algas esimest korda koguduse ja linna sisuline koostöö,“ märkis Toplaan, kelle sõnul võis sellele kaasa aidata ka Tamkivi taust – on ta ju varem tegelenud just kirikute restaureerimisega.

Toplaan märkis sedagi, et Tamkivi ettepanekul lisati praegusesse koalitsioonileppesse pühakodade remonditoetuse viiekordne suurendamine. „Kui vahepeal võttis muinsuskaitseamet kirikuid ainult kui museaale, raskendas see koguduste elu,“ rääkis kirikuõpetaja, kelle sõnul sai eelmise luteri kiriku sõbra tiitli praegune Kuressaare abilinnapea Juhan Nemvalts viis aastat tagasi, kui ta oli Sõmera hooldekodu direktor ning toetas sealse kiriku ehitamist.

Oma Saar, 15. mail 2007