14.09 Roosa Jakobi kirik saab uue katuse

REMONT • Varstu valla EELK Roosa Jakobi kirik sai muinsuskaitseameti projekti „Pühakodade säilitamine ja areng” kaudu raha kiriku katuse remontimiseks. Osa katusest on ASi Kurmik ehitusmehed juba paigaldanud.

Kiriku vikaari Malle Kruusma sõnul jääb esialgu eraldatud 800 000 kroonist väheks, sest ilmselt läheb katusepanek maksma üle miljoni krooni. „Ehitustööd on järsult kallinenud. Veel paar aastat tagasi oleksime saanud eraldatud summaga ka kiriku tornikiivri uuendada, nüüd saime panna vaid pool katusest,” ütles ta.

Roosa Jakobi kirik on ehitatud 1893. aastal. Kirik on üks kaunimaid Eestis, ehitatud maakivist ja punastest tellistest. See on seest väike ja hubane, palju on puitdetaile. Kirikus on unikaalne altarimaal „Päästev Kristus”, mille kinkis kogudusele kohalik mõisnik.

Kirikus on ka vendade Kriisade esimene orel, mis on ehitatud proovitööna, kuid kõlab suurepäraselt. Orel vajab kapitaalremonti ja ka selle jaoks tuleb lähiajal raha leida.

Roosa kiriku kogudus on kasvav kogudus ja praegu on seal üle 75 annetajaliikme. „Kui ma 2005. aasta sügisel siia tööle tulin, oli liikmeid 50. Roosa inimesed on lihtsad. Palju on väikese sissetulekuga inimesi, kuid nad on helded ja armastavad oma kirikut. Ka Varstu vald on meid alati mõistnud ja toetanud. Küllap saame ka oma kiriku ja oreli korda,” ütles vikaar Malle Kruusma.

Võrumaa Teataja, 13. septembril 2007