13.09 Ootame lapsi kiriku lastekoori

Sügis on taas käes ja saame suvel kogutud mõtteid ja energiat teostama hakata. EELK Kuressaare Laurentiuse kirikus on üheks selliseks vahvaks ettevõtmiseks armsa lastekoori loomine.

Koguduse juures tegutseb peagi 122. aastapäeva tähistav segakoor Sauer, mille ridadesse võiksime loodava koori näol perspektiivis ka täiendust saada. Kuigi pühakojas toimub piisavalt kontserte, on alati oodatud oma koguduse kollektiivid. Laste laul kaunistab valdavalt perejumalateenistusi isade- ja emadepäeval, samuti jõulu- ja ülestõusmispühadel. Imelise kõlaga lastekoorid on alati olnud suurel vaimulikul laulupeol Tartus, mida kirikukoorid heldimusega ootavad ja naudivad. Oleks tore, kui saaksime oma kirikus kuulda oma laste helisevaid hääli. Ärgem unustagem, et vaimulik koorilaul kõlab eriliselt just kirikus, kus see muusika ongi esitamiseks mõeldud.

Kutsume laululapsi esimesele kooriharjutusele neljapäeval, 20. septembril kell 16 Kuressaare Laurentiuse koguduse pastoraati, Kauba 5 (hoovimajas – meie uutes ruumides). Oodatud on lapsed vanuses 7–13 a. Rõõmsa kohtumiseni!

Ester Soe,
EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse koorijuht

Meie Maa, 13. septembril 2007