13.09 Eesti esinduskoor pakub sel hooajal dirigentide paraadi

Eesti Filharmoonia Kammerkoor avab tänase kontserdiga hooaja. Rakvere Kolmainu kirikus juhatab Paul Hillier Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise ja Jean Sibeliuse muusikaga kava. Reedel on koor samade lauludega Haapsalus ja laupäeval Tallinnas Niguliste kirikus.

p {line-height: 15px;} Sügisestel kontsertidel on mitut puhku meie esinduskoori ees Tõnu Kaljuste. Oktoobri alguspäevil on tal kaks kontserti Niguliste kirikus Alfred Schnittke patukahetsuse psalmidega ja novembri alguses saavad meie kuulajad taas üle pika aja kuulda Erkki-Sven Tüüri «Reekviemi», mille helilooja pühendas varalahkunud dirigendi Peeter Lilje mälestusele.

Novembris astub Eesti Filharmoonia Kammerkoori ees dirigendipulti Olari Elts, kelle koostatud kava kannab pealkirja «Napoleon muusikas». Haydni ja Beethoveni kangelasteoste esitusel koos ERSOga on vokaalsolistideks külalistena Aile Asszonyi, Iris Oja, Mati Turi ja Andris Gailis.

Külalisdirigendina Saksamaalt teeb novembris kammerkooriga tööd Frieder Bernius. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Peteris Vasksi ja Josef Gabriel Rheinbergeri teosed. Jõulukava valmistab ette noor hollandi dirigent Peter Dijkstra ja aastalõpukontsertideks on taas koori ees Tõnu Kaljuste Joseph Haydni ja Wolfgang Amadeus Mozarti muusikaga.

 

Postimees, 13. septembril 2007