Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Võrdse kohtlemise seadus lubab kirikul geisid mitte tööle võtta

23.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

Võrdse kohtlemise seaduse eelnõu peab keelama mis tahes diskrimineerimise, kuid jätab kogudustele siiski õiguse homoseksuaale mitte tööle võtta.

„Mööndused on tehtud näiteks kirikutele, kelle tõekspidamised ja moraalinõuded on mõnevõrra teistsugused või karmimad,“ sõnas riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde.

Kirik võib teha vahet homoseksuaalidel ja sellest tuleb täiesti aru saada,“ ütles Linde. See pole tema sõnul diskrimineerimine, kuna religioossete ühenduste põhitõdedes pole midagi ebaseaduslikku.

Linde sõnul tuleneb see nõue eurodirektiividest, aga kindlasti on seda soovinud ka Eesti kiriku inimesed, kes sooviksid võib-olla veel enamatki. „Teistpidi sooviksid liberaalset käitumist võib-olla need, kes esindavad omasooiharaid, aga me oleme valinud kuldse kesktee,“ lisas Linde.

Kiriku õpetus ei näe ette homodest vaimulikke

Õigeusupreestri Jaan Leppiku sõnul läheneb kirik sellistele asjadele nagu homoseksualism mitte ühiskondlikul tasandil, vaid kiriku teoloogilisel tasandil, mis hõlmab enda alla ka teispoolsuse. „Kirik elab selle õpetuse alusel, mida ta usub olevat aluseks pandud ning see ei näe ette homoseksuaalide võimalust vaimulikuna tegutseda,“ ütles ta.

Tavaline lähtumine on tema sõnul see, et kõik organisatsioonid, kes on riigis registreeritud, on võrdsed, kuid siin tulebki seadus vastu ajaloolisele traditsioonile ja sellele, et kirik kui organisatsioon on selles mõttes erandlik, et ta lähtub oma õpetusest. „Täpselt samadel põhjustel on osadel kirikutel õigus mitte lubada vaimuliku ametisse naisi, mis võiks olla ka tegelikult meeletu sooline diskrimineerimine,“ selgitas Leppik.

Uue seaduse järgi hakkab kõikide diskrimineerimiste küsimustega tegelema praegune soolise võrdõiguslikkuse volinik Margit Sarv, kelle sõnul on tema poole pöördumisi aastas kuskil alla saja, kuid rõhutab, et selle põhjal ei saa hinnata probleemi tõsidust. „Pöördumiste hulk on aasta-aastalt pigem suurenenud ning eks ta suureneb veelgi,“ ütles ta.

Kiriku möönduste kohta ei tahtnud Sarv midagi kommenteerida.

22 kommentaari artiklile “Võrdse kohtlemise seadus lubab kirikul geisid mitte tööle võtta”

 1. Anonüümne ütleb:

  misjoneerivatest geidest, sest mida inimene kodus voodis teeb, kas ta kougib varbavahelt juustu ja nuusutab seda, seda ehk ikka kirikutööliste puhul ka ei kontrollita.

 2. Magnus ütleb:

  Homod, lesbid loomulikult võivad küll kirikus käia, seda neil ei saa keelata, kuid teha kirikus tööd mitte kunagi. Ei tohi selliseid ka laulatada kiriklikult. Jumal on loonid inimese MEHEKS JA NAISEKS.Ikkagi mingid piirid peavad alles jääma. Kuidas mõni pede, homo, lesbi saaks pühapäevakoolis lapsi õpetada? Ja mida ta siis õpetaks seal?

 3. sarviktaat ütleb:

  Homodel, lesbidel ei saa keelata kirikus käimist…

  Kui sul oleks see võim, kas sina keelaksid?

 4. mati ütleb:

  Kuivõrd kirikuid seostatakse Jumalaga ja Jumala teenimisega, siis vaatame mida arvab Jumal homoseksuaalidest ja nende kirikuskäimistest.”
  “Ära maga meesterahva juures, nagu magatakse naise juures: see on jäle!”(3.Ms18:22)

  Niisiis: homoseksuaalne elustiil on Jumala silmis jäledus. Kuidas vaatab aga Jumal oma Sõna läbi homoseksuaalide kirikuskäimisesse?

  Et sellele vastata, peaksime kõigepealt teadma et hoorust ja homoseksuaalsust(rõvedust) käsitletakse Piiblis kui iidolit.(vt.KL3:5) Niisiis on tegemist ebajumala kummardamisega, mille tagajärgedest võime lugeda (1Kr6:9)”Ärge eksige: ei kõlvatud ega ebajumalateenijad, ei abielurikkujad ega lõbupoisid ega meestepilastajad…ei päri Jumala riiki.” Mis tähendab et homoseksuaalid Jumala kuningriiki ei pääse.

  Seda kinnitab Ilmutuse 22:15 ” Väljaspool(Jumala linna)on koerad ja nõiad ja hoorajad ja mõrtsukad ja ebajumalateenijad ning kõik, kes valet armastavad ja teevad.” See juhtub nendega kes meelt ei paranda ega Kristust om pattudesst lunatajaks vastu ei võta. Edasi.

  Jeremija raamatus ptk. 7 annab Jumal teada et jumalateenistus ILMA MEELEPARANDUSETA ON KURJAST ja ütleb:”Kas tahate varastada,tappa, abielu rikkuda,valet vanduda ja suitsutada Baalile(iidolile) ning käia teiste jumalate järel, keda te ei tunne, ja siis tulle ning seista minu ees selles kojas, millele on pandud minu nimi,ja öelda:”Me oleme päästetud!” selleks et edasi teha kõiki neid jäledusi?”
  Seda ütleb Jumal ka homoseksuaalidele.

  Niisiis on homoseksuaalide regulaarne kirikuskäimine õigustatud ainult tingimusel, kui nad parandavad meelt. Vastasel juhul on see kurjast!
  Edasi vaatame mis sai Iisraelist, kes otsustas ilma meelt parandamata, muuta Jumala koja oma perversuse templiks.

  Jumala Templisse ilmusid pühamu pordumehed ehk sodomis­tid ja kunin­gas Manasse(kes oli väga liberaalne ja kurjusele avatud) viis Jehoova kotta nikerdatud Ashera kuju, et kummardada seal taeva vägesid .
  Nüüd oli Jumala templist saanud New-Age ja sodomistide paradiis. Midagi tänapäeva pühade pedofiilide, gay­preest­rite ja energiakummardajate religiooni sarnast, kes meele­pa­ran­duse asemel otsivad oma perverssustele õnnistust Jumala kojast.

  Siis tõi Jehoova neile kal­lale Assuri väepealikud, kes võtsid Manasse kinni tema peiduurkas, aheldasid ta vaskahelatega ja viisid ära Paabelisse, praeguse Iraagi asukohta.(2.Aj. 33-10) Ajalugu räägib et assüürlased transporeerisid oma vange ninast läbilöödud konksude abil nagu kariloomi.

  Siiski ei taha Jumal et õelad hukkuks,”… vaid et kõik tuleksid meeleparandusele.” (Hs.18:23; 2 Pe.3:9) Ja kui Manasse end Paabeli vangla kitsikuses oma vanemate Jumala ette väga alandas ja tema poole palve­tas, siis võttis Jumal teda kuulda ja tõi ta tagasi Jeruusalema.

  Nüüd mõistis Manasse et Jehoova on Jumal!”

  (vt.2.Aj. 33:12-13)(vt.1.Ku.15:23-24 ja 2.Ku. 21:5:7)

 5. Magnus ütleb:

  Olen üldiselt eelneva kommentaariga nõus ja ise ei poolda veel enam jälestan samasooliste kooselu, rääkimata nende tööd kirikus. Kuigi kirikus käimist me ei saa mitte kellegi takistada puht praktilisel põhjusel. Näiteks kas paneme kiriku ukse ette kedagi, kes kontrolliks kas see kes tuleb kirikusse on homo või mitte… pole võimalik seda teha. Ega need homod ka ju varjavad end tihtipeale. See kuivõrd oleme ausad Jumala ees, teab AINULT JUMAL! Tema mõistab kohut KÕIGI üle. KIRIKUTE UKSED ON SIISKI KÕIGILE LAHTI. See kes ja kui palju meelt parandab, teab AINULT Jumal Ise.

 6. Hmmm ütleb:

  Kuidas on lood teiste patus elavate inimestega. Näiteks abielurikkujad? Nimelt sellised, kes oma laulatatud abikaasa maha on jätnud ja teisega koos patus elavad? Kas ka nemad ei tohiks kiriku tööd teha ja võibolla oleks isegi nende kirikuskäimine õige ainult siis, kui nad ka tegudes kahetsevad?

 7. T.Wilu (Itaalia) ütleb:

  … ei tohi ka kirikus töötada? Aga ometigi EELK neid just kirikutes töötamas on!

 8. mati ütleb:

  Jumal ei ole erapooletu, tema Sõna ei ole erapooletu ja samuti ei tohiks olla erapooletud ka Jumala lapsed. Sest”Kogu Pühakiri on Jumalast sisendatud ja kasulik õpetamiseks, noomimiseks, parandamiseks, kasvatamiseks õiguses.”

  Seepärast:”Kuuluta Sõna,astu esile(kuigi mitmele selle lehe lugejale ja kommenteerijale see ei meeldi), olgu aeg paras või ärgu olgu, noomi manitse, julgusta igati pika meelega ja õpetamisega. Sest tuleb aeg, mil nad ei salli tervet õpetust, vaid otsivad endile OMA HIMUDE järgi õpetajaid, kes kõditavad nende kõrvu, ja pööravad end eemale tõest ning pöörduvad müütide(loe:inimeste loodud religioonid ja filosoofiad)poole.Aga sina ole igati kaine, KANNATA KURJA, tee evangeeliumikuulutaja tööd, täida oma hoolekandetööd!”

  “Sest käes on aeg kohtumõistmisel alata Jumala kojast; aga kui esmalt meist, missugune lõpp ootab siis neid, kes ei võta kuulda Jumala evangeeliumi? Ja kui õige(st.õige ainult läbi Kristuse kui laitmatu ja puhta Talle kalli vere läbi) pääseb vaevu, kuhu siis satub jumalakartmatu ja patune?”

  “Ärge eksige: Jumal ei lase ennast pilgata, sest mida inimene iganes külvab, seda ta ka lõikab. Kes oma lihalikule loomusele külvab, see lõikab lihalikust loomusest KADUVUST, kes aga Vaimule külvab, see lõikab Vaimust igavest elu.”

  Kas külvavad eestimaa isad ja emad siia ilma lapsi, kellele nad tutvustavad ainult selle maailma vaimust aetud paganlust ja LIHA loomusest tulenevat jumalavastast enese ülesupitamist, mis ei taha alluda Jumala Sõnale ega arvestada Tema seadustega? Kas sarnaneb see rahvas mehega, kes vaatamata üleseatud märkidele ja teda hoiatavatele inimestele, jooksis igal hommikul tööle minnes ikka ja jälle vastu posti, kuni ta jäi totaalselt pimedaks ja hukkus….

 9. mati ütleb:

  “Maailm on jaotatud pooleks.Ühel pool on valge ja soe, puhutakse pasunaid ja kõik on nii imekena. Inimeste näod otse säravad õnnest. Viibisin valguse poolel, kuid ei saanud kaua seda elu imetleda. Kuulsin vastaspoolelt õudset tormi raginat ja inimeste karjeid. Need kostsid südantlõhestavalt.
  Ma ei näinud midagi, sest hall, sünge kate oli ette tõmmatud. Küsisin, mis seal pimedal pool praegu sünnib, vist midagi väga õudset? Kohe lükati kate eest.

  Paik oli õudsem kui oleksin osanud arvata. Valitses nagu raevutsev tormine sügisöö, mille möllu tormasid rahvamassid karjatustega, nägudel nagu maskid. Kui nad sinna jõudsid, kiskus tormikeeris neid üles ja paiskas maha nagu räbalaid, neid purustades. Selle hädaohu peale vaatamata tormasid uued ja uued inimlaviinid eelnevatele peale.

  Nüüd nägin, et paljudel noortel hoitakse käest kinni ja neid tiritakse vägisi kaasa, kuigi nad vaatavad igatsedes valguse poole. Astusin lähemale ja hüüdsin :”Ärge minge sinna! Vaadake, mis eelmistega juhtus. Teid ootab sama saatus! Tulge siia!” Seejuures viitasin valguse poolele. Eriti kahju hakkas noortest. Kuid mu kutse peale ei tulnud siiski keegi valguse poolele.

  “Ah!”kisendasin ahastades,kes seletab mulle selle mida näen ja millest ma siiski aru ei saa?” Mulle öeldi:” Ära hüüa! Nende aeg on möödas! PRAEGU on kohtadele minek.” Küsisin uuesti:”Miks need noored sinna lähevad. Nende koht on ju valguse poolel. Nad isegi vaatasid igatsusega siia.” Mulle vastati: “Kas sa ei pannud tähele, et neid kätest kinni hoiti?” “Jah”, vastasin,”seda ma nägin.”

  Vastuseks oli:”Need kuulusid varem küll valguse poolele, kuid hiljem lasksid nad end maailmaga kaasa kiskuda ja nüüd seisavad nad pimeduse nimekirjas. See aeg ei ole kaugel, kus enam ei kutsuta ega hüüta!”

  “Mida sa näed, kirjuta raamatusse.” “SEST NÄGEMUS OOTAB KÜLL OMA AEGA, AGA TA RUTTAB LÕPU POOLE EGA PETA. KUI TA VIIBIB, SIIS OOTA TEDA, SEST TA TULEB KINDLASTI EGA KÕHKLE”(Hb.2:3)

 10. Magnus ütleb:

  Abielurikkumine on kahtlemata patt, kuid need samasoolised kipuvad oma orientatsiooni peale suruma. Abielurikkumine on levinud tänapäeval selle pärast, et omal ajal vaadati sellele probleemile läbi sõrmede ja nüüd see pahe on normaalne nähtus. Sellist olukorda ei tohi samasoolistega juhtuda, et praegu sellele patule ei pöörata tähelepanu. MA EI TAHA ET MINU LAPS KÄOKS PÜHAPÄEVAKOOLIS, KUYS ÕPETAJAKS ON GAY, LESBI VÕI PEDE! Kahjuks samasooliseid on raske väljaselgitada. Sel juhul nad peaksid kirikusse tulema läbi patukahetsuse ja loobumise oma patuelust!

 11. Magnus ütleb:

  Kahjuks jah on… Pannakse silmad sellele patule kinni ka kirikus…

 12. Tolerast ütleb:

  …kui pederast tunneb kutsumust preestriametiks või lahutanud vaimulik leiab, et vastse abikaasaga on kuulutustöö uue hoo sisse saanud. Kui seda ei mõista ega heaks kiida, oled poliitkorrektsete ja kõikesallivate kirikuusklike (kristlane julgeb veel Piiblit tsiteerida ja sellele toetuda) silmis hullem süüdlane, kui omasooihar või abielurikkuja. Ja poliitkorrektne “usklik” jätab teadlikult mõned kirjakohad kõrvale, sest nii on vaja.

 13. Anonüümne ütleb:

  tuli meelde Don Jago aaria ooperist “Othello” Georg Otsa esituses: “Alatust teost ma sündind… iiiiiiiiiiharast patust!

 14. mati ütleb:

  See on kirikule, kes on lasknud sisse valeõpetused.”Ja Tüatiira koguduse inglile kirjuta: Nõnda ütleb Jumala Poeg, kelle silmad on nagu tuleleek ning kelle jalad on vasemaagi sarnased: ma tean sinu tegusid ja armastust ja usku ja teenimist ja su kannatlikkust ning et su viimaseid tegusid on rohkem kui esimesi. Kuid mul on sinu vastu, et sa lased naist Iisebeli, kes nimetab end prohvetiks ja õpetab, eksitada ka minu sulaseid hoorama ja sööma egajumalate ohvreid.

  Ma olen talle andnud AEGA MEELEPARANDUSEKS, ent tema ei taha parandada meelt oma hoorusest. Ennäe, ma viskan ta tõvevoodisse ning temaga abielu rikkujad suurde viletsusse, kui nad EI PARANDA MEELT EGA LÕPETA OMA TEGUSID, ma hävitan ta lapsed surmaga, ning kõik kogudused saavad aru, et mina olen see, kes uurib meeled ja südamed, ning annan igaühele teist teie tegusid mööda.

  Aga ma ütlen teile, muudele Tüatiiras, kellel ei ole seda õpetust, kes pole ära tundnud saatana sügavikke(tolleaegsed gnostikud kutsusid oma doktriini “Jumala sügavuseks” ja “Bythose sügavuseks” mis tähendas Igavese tarkuse saladust. Kristus nimetab neid aga saatana sügavikeks) nagu nad ütlevad- teie peale ei pane ma muud koormat.

  Pidage vaid kinni sellest mis teil on, kuni ma tulen!”

 15. Magnus ütleb:

  Pederastia, ehk LASTE SEKSUAALNE AHISTAMINE on minu meelest palju RASKEM kuritegu, kui lahutus!

 16. Anonüümne ütleb:

  See, millest kirjutad, on pedofiilia

 17. Magnus ütleb:

  No jah pedofiilia… Kõik nad peded vahet pole…

 18. Magnus ütleb:

  No jah pedofiilia… ükspuha kõik nad on peded…

 19. Jacob von Holtz ütleb:

  Ärra lupa kedakist kirrikko, siis rahho maijas.

 20. Eremiit ütleb:

  Jah, kui kirikud kinni panna või muuseumiteks või kontserdisaalideks muuta, poleks enam kellelgi ütlemist.
  Haigetest nii palju jahuda – milleks!?

 21. Anonüümne ütleb:

  Millisel viisil kirik tõestab et inimene on gay???

 22. Magnus ütleb:

  Selles ongi probleem, et neid perverte on raske pea võimatu selgeks teha ja nad endid vägagi oskavad varjata ja teevad oma patutegusid salaja AGA AINULT JUMAL SELLISEID NÄEB! JA TEMA JUBA MÕISTAB SELLISTE ÜLE, KES JUTLUSTES MORAALIST RÄÄGIVAD AGA ISE SAMAS HOOPIS MIDAGI MUUD TEEVAD!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)