Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Võõrsil omade keskel tähistati vabariigi aastapäeva

27.02.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Küsimus, kuidas hoida isamaad ja emakeelt, muutub Eestist eemal elades eriti oluliseks ning hingelähedaseks, kinnitab eestikeelse kogudusetöö diakon Tuuli Raamat Helsingist.

Diakon Tuuli Raamat, keda Eesti välisminister Urmas Paet tunnustas möödunud aasta kodanikupäeval, 26. novembril rahvadiplomaatia edendamise eest aukirjaga, räägib Eesti Kirikule, kuidas üle lahe Helsingis eestlased iseseisvuspäeva tähistasid.
Nagu igal aastal, selgitab ta, tähistas kogudus iseseisvuspäeva pidulikult ja hea muusikaga. Seegi oli traditsioonipärane, et päeval kell 11 toimus pidulik aastapäevale pühendatud eestikeelne jumalateenistus ning õhtul kell 19 oli kontsert, kus tänavu esinesid Eesti noorema põlve gospelmuusikud Jana Abzalon ja Mathei Florea. Pärast õhtust kontserti on võimalik veel koos olla pidulauas, mille road olid eranditult Eesti köögi pärased. Et luua võimalikult kodune meeleolu eemal Kodu-Eestist.
«Kuna Helsingis on eestikeelne peajumalateenistus kord kuus, siis 24. veebruari teenistus oligi pühendatud algusest lõpuni just Eesti iseseisvuspäevale,» selgitab diakon Raamat, lisades, et seetõttu olid kirikusse eriti oodatud sõjaveteranid, samuti suursaadik ning saatkonna töötajad, kes ei ole muidu aktiivsed koguduseliikmed.
Iseseisvuspäeva teenistusel jäävad alati silma ka soomlastest Eesti sõbrad, estofiilid, kes samuti ei käi Tuuli Raamatu sõnul igal eestikeelsel teenistusel, aga Eesti iseseisvuspäeva tähistamisest võtavad alati osa.
Kogudus korraldas iseseisvuspäeva üritusi koostöös Eesti suursaatkonna, Eesti Maja, Tuglase Seltsi ja teiste väiksemate Eesti asja ajavate organisatsioonidega.
«Olen alati olnud Eesti patrioot, aga võõrsil elades tuleb see minus tahes-tahtmata selgemini esile,» kinnitab Tuuli Raamat, kellele panus eesti keele ja meele hoidmisse Helsingis tõi Eesti välisministeeriumilt kodanikupäeva aukirja, mille üleandmisel iseloomustati Tuuli Raamatu rolli järgmiste sõnadega: «pühendumise eest eestlaste rahvusliku identiteedi säilitamisele ning eestikeelse hingehoiu pakkumise eest Helsingi Alppila kirikus».
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)