Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Virus peeti taas ühist leerilaagrit

17.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Tõsist kaalumist ja otsustamist nõudis noortelt laagri leerieksam. Mari PaenurmJuuli lõpupäevil kogunes Kadrinasse üle paarikümne Viru praostkonna noore, et saada osa ühisest laagrikogemusest ja leerikoolist.
Sisutihe ja läbimõeldud programm sisaldas loenguid, palvusi, sportmänge ning muusika kuulamist. Jutu- ja mõtlemisainet jagus ka väikerühmadesse.
Laagri tegevuse jaoks saadi rahalist toetust kohaliku omaalgatuse programmist.
Laagrisse jõudnud siinkirjutajat võttis trepil vastu noor, kes andis teada, et käib tõsine eksam.
Tõepoolest, võistkondadesse jagatud noored pidid valima õiged vastused valik­variantidest viiekümnele küsimusele. Lisaks teoreetilisele eksamile pandi ennast proovile ka luuletamises ja muudes tegevustes.
Hindajaiks olid nii praostkonna vaimulikud, töötegijad – laagritoimkonna liikmed kui ka selleks puhuks ekstra kohale saabunud jõuluvana, kelle nägemine kesksuvel arusaadavat elevust tekitas.
Loengud, mis kuulusid laagri kavasse, olid avatud ka kõigile huvilistele lähikonnast, kõnelejaiks Urmas Viil­ma, Külli Erikson, Gunnar Kottiesen, Hannes Hermaküla, Jaanus Kangur, Urmas Nagel jt.
Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja, abipraost Tauno Toompuu pidas taolist ühist ettevõtmist igati õigustatuks ning loodab jätkata samalaadsete kokkusaamistega ka järgmistel aastatel.
Oli näha, et kokku kasvas nii leerilaagris koolitatav seltskond kui korraldusmeeskond.
Eksamist said sedakorda läbi kõik ja kui juhtumisi ka mõnele küsimusele vastust anda ei osatud, saadi paljude teadmiste võrra rikkamaks. Ja need juba argipäevas mööda külgi maha ei jookse.
Leeriõnnistuse said noored oma kodukogudustes, kuid jäi kindel teadmine, et omavahel tahetakse edaspidigi suhelda.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)