Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Virumaal oli tore päev

01.06.2006 | | Rubriik: Kirikuelu

Laupäeval, 27. mail oli Kadrinas Viru praostkonna päev.

Pühajõe koguduse rahvas startis Kadrinasse kella kaheksa ajal ja rõõmustas ilusa ilma üle. Kohale jõudsime poole kümne paiku ja see oligi paras aeg ümbrusega tutvumiseks.

Kristlaste ühtsus nähtavaks

Kell kümme algas jumalateenistus, kus teenisid peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, praost Avo Kiir ja Kadrina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson. Kuno Pajula pidas jutluse tekstile Jr 31:31–33: «Vaata, päevad tulevad, ütleb Issand, mil ma teen Iisraeli sooga ja Juuda sooga uue lepingu…»

Jutlus rääkis, et kirik kuulutab seda, mis toob rõõmu – kuidas Jumal oma Poja ohvrisurma läbi on toonud meile armu ja halastuse. Veel oli juttu palvetamisest ja lepingust Jumalaga. Misjonitööga seoses on vaja paluda Püha Vaimu. Tähtis on täita armastusekäsu. Kõigile pakkus nalja, et Kuno Pajula alba varrukad jäid kantslis olevate naelte taha kinni.

Jumalateenistuse lõpus andsin Kadrina kogudusele üle rändküünlajala, mille kinkis praostkonnale 2004. aastal Saksamaa Husum-Bredstedti sõpruspraostkond. See oli kaks aastat Pühajõe koguduses, sest möödunud aastal ei olnud Virumaal praostkonnapäeva. Veidi kahju oli lahkuda armsaks saanud küünlajalast, mis on pärit Ladina-Ameerikast ja kujutab kristlaste ühtsust. Rõõm on, et seda saavad näha nüüd Kadrina kirikus käijad.

Olla ligimese kõrval

Jumalateenistuse järel pidas Audru ja Tõstamaa koguduse õpetaja, Lõuna-Aafrika Ülikooli (õppimispaik Budapest) misjonimagistrant Tiina Janno Kadrina rahvamajas loengu «Koguduseliikme misjon». Järgnesid elavad sõnavõtud vaimulikelt ja koguduste liikmetelt.

Tiina Janno võttis loengu kokku järgnevalt: «Koguduseliikme misjon on tihedalt seotud üldise preesterlusega, kutsumusega, millega Jumal kõiki kristlasi on kutsunud. Kutsumus on alati isiklik, personaalne, kuid see on antud kogudusele ühiseks kasutamiseks, teenimiseks, koguduse ülesehitamiseks. Nii töötavad Jumala antud Püha Vaimu annid.

Misjoni impulsiks on Jumal, tema olemus, milleks on armastus. Armastus kutsub iga koguduseliiget oma usku jagama, suhtuma kogudusse tulijatesse abivalmilt, hoidma koguduse lävepakku madalal.

Koguduseliikme misjon on misjon nii sõnas kui teos, milleks läheb vaja kannatlikkust ja julgust. See ei pruugi võtta suurte kampaaniate või programmide vormi. Pigem on see ligimese kõrval kõndimine, tema eest palvetamine, palverännak ühes temaga Jumala suunas.»

Laulsid omad ja külalised

Pärast kosutavat lõunasööki algas kooride kontsert, mille korraldas Narva koguduse organist Tuuliki Jürjo. Esinesid Kardina segakoor (juhatas Anne Peäske); Kadrina puhkpilliorkester (Ago Tint); Jõhvi noorteansambel (Svetlana Kekiševa); Jõhvi segaansambel Laulusõnum (Erika Jefimova); Jõhvi segakoor Heli (Endla Jaanus); Rakvere naiskoor ja segaansambel (Anu Korsar); Väike-Maarja ansambel (Marju Metsman); Narva ansambel Alfa&Omega (Tuuliki Jürjo); Narva ingerisoomlaste koor (Tatjana Belan); duett Klassika – Tatjana Drobõševa ja Izida Galimova, orelil Tuuliki Jürjo.

Külalisena esines Tallinna Kaarli koguduse naiskoor, juhatas Marika Kahar. Päeva lõpul laulsid ühendkoorid. Koduteele asuti heade muljetega. Praostkonnapäevast koos kooridega võttis osa 204 inimest.

Ülo Vaher,

Pühajõe koguduse õpetaja, Viru abipraost

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)