Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viljandist saab laiapõhjalise hariduse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kirikumuusik-muusikaõpetaja eriala Viljandi Kultuurikolledžis on tänaseks tegutsenud kaheksa aastat.
Sellise erialakoosluse juured on eesti rahva kultuuriloos väga kaugeleulatuvad. Mitmekülgseid muusikuid, kes oleksid võimelised töötama muusikaõpetaja, koorijuhi ja organistina, olles seega kohaliku muusikaelu edendajad, vajatakse tänaselgi päeval.
Huvitav eriala
Kolledžis lähtutakse eriala õpetamisel oikumeenilisest mõtlemisest. Õppekava võimaldab hiljem spetsialiseeruda erinevate kristlike konfessioonide kirikumuusikuks. Suur osakaal õppekavas on liturgilistel, kantoraalsetel ja instrumentaalainetel.
Koostöö kolledži muusikaosakonna teiste erialadega loob võimaluse erinevate muusikastiilide ja -instrumentide tundmaõppimise kaudu omandada mitmekülgne muusikaharidus rahvamuusikast läbi klassikalise muusika jazz- ja popmuusikani välja.
Muusikaõpetuses otsitakse lisaks traditsiooniliste pedagoogika teadmiste omandamisele võimalusi muusikaõpetuse kaasajastamiseks nii koolis kui kirikus. Suurepärase võimalusena on kolledžis võimalik õppida Orff-süsteemi aluseid ja Orff-pillide kasutamist laste muusikatöös nii koolis kui kirikus.
Head harjutusorelid
Osakonna tihe koostöö Viljandi Jaani ja Pauluse kogudusega, Viljandimaa koolidega ja kultuuriringkondadega annab üliõpilastele juba õpiajal rohkesti võimalusi oma teadmiste-oskuste praktiliseks realiseerimiseks.
Oluliseks tuleb pidada ka kontakte Helsingi Sibeliuse Akadeemia kirikumuusika osakonnaga. Selle kõige nähtavama tulemusena on koolil põhjanaabritelt kingitusena saadud harjutusorelid, tänu millele võivad üliõpilased nautida ka talvekuudel oreliharjutamist soojas ruumis. Allkirjastatud on koostööleping Usuteaduse Instituudiga ja vastastikused kontaktid on tihenemas taasavatud kirikumuusika osakonnaga.
Tänaseks on eriala lõpetanud viis kirikumuusik-muusikaõpetajat, diplomini on pürgimas hetkel kümme üliõpilast.
Esmakordselt kaugõppes
Eelolevast sügisest on võimalik õpinguid alustada nii päevases kui esmakordselt ka kaugõppes. Viimane pakub suurepärase võimaluse rakendusliku kõrghariduse omandamiseks neile, kel töö ja pere kõrvalt selleks senini võimalusi nappis.
Sisseastumiseksamid toimuvad 12.-16. augustil, dokumentide vastuvõtt 29. juulist 9. augustini. Vastuvõtutingimused ja täpsemat informatsiooni sisseastumiseksamite kohta saab kolledži Interneti koduleheküljelt: http://kultuur.edu.ee , tel 043 55 239 (muusikaosakond) või e-post: oppe@kultuur.edu.ee või enes@uninet.ee (kirikumuusika õppetooli info).
Tere tulemast Viljandi Kultuurikolledžisse!
Ene Salumäe, Viljandi Kultuurikolledži kirikumuusika õppetooli juhataja