Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viljandi praost visiteeris Pilistvere kogudust

05.12.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Pilistvere kogudus jättis praostkondliku visitatsiooni käigus hindajatele mulje tegusast maakogudusest, kus plusspunktid kaaluvad miinused üles.

«Tegemist oli korralise visitatsiooniga,» rõhutab praost Marko Tiitus, tõrjudes oletuse, nagu sõitnuks praosti juhitud hindamiskomisjon Pilistverre mõnda probleemi lahkama.
«Enamasti visiteerin ma praostina aastas ühte kogudust, paremal juhul kahte,» selgitab Tiitus. «Olemasoleva ajaressursiga rohkem ei jõua ja ülepeakaela toimetamist ei pea ma õigeks,» laiutab ta käsi, lisades, et tema praktikas on koguduse külastamine kahepäevaseks ettevõtmiseks kujunenud.
Marko Tiituse sõnul on visitatsioon väga õpetlik: «On üks asi, kui ma räägin vaimulikega meie kokkusaamistel, teine asi, kui saan suhelda kõigi koguduse töötegijatega, mis annab tervikpildi.» Et vähendada üksikisiku hinnangust tulenevat paratamatut subjektiivsust, katsub praost töösse kaasata praostkonna nõukogu ja revisjonikomisjoni liikmeid, erinevatel elualadel töötavaid spetsialiste.
Praost Tiitus kinnitas, et üldmulje Pilistvere kogudusest on hea: «Igas koguduses on seda, mis muret teeb, aga Pilistveres jääb ennekõike silma unikaal­ne töö kogukonnaga, mis annab jõulise signaali sellest, et ka maapiirkonnas on võimalik kogudust arendada.»
Pärast pühapäevast jumalateenistust palus koguduse diakon Hermann Kalmus koguduse nõukogul jääda kirikusse, et kuulata praost Tiituse hinnangut äsjalõppenud visitatsiooni põhjal. Seejärel said kirikulised võimaluse küsimusi esitada. Koguduselt tuli kirikuvalitsusele ettepanek panustada senisest enam avalikesse suhetesse, et kiriku kuvand oleks selgem.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)