Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Viljandi Jaani kogudus kutsub frantsiskusepäeva konverentsile

28.09.2011 | | Rubriik: Teated

4. oktoobril kell 14–17 toimub Viljandi Jaani kirikus V frantsiskusepäeva konverents, mis kannab pealkirja «Mis asi on ilmas püha?».
Konverentsil kutsutakse mõtisklema pühaduse üle kultuuris, religioonis, ühiskonnas ja inimhinges ning inimestevahelistes suhetes. Sõna saavad  folklorist Marju Kõivupuu (Püha piiridest maastikul ja hinges), religioonisotsioloog Lea Altnurme (Püha tähenduse muutumine tänapäeva ühiskonnas), kirjastaja Sirje Endre (Püha ja pühaduse võimalikkusest igapäevases elus) ning raseduskriisinõustaja ja paarisuhtekoolitaja Kaia Kapsta (Elamise kultuurist ja elu pühadusest). Konverents lõpeb paneeldiskussiooniga.
Konverentsist  on oodatud osa võtma, kaasa mõtlema ja rääkima kõik, kellele lähevad korda Viljandi kui loomiseks loodud linna elukeskkond, väärtused, mis meie olemist ja tegevust mõtestavad ja suunavad ning meid üksikisikutena kogukonnaks seovad; kõik vaba mõtlemist ja loovat ellusuhtumist väärtustavad inimesed, kes tunnevad vastutust koguduse, kogukonna ja ühiskonna arengutee eest.
Vaatamata sellele, et meie ühiskond ja elulaad jätkuvalt ilmalikustuvad – või just tänu sellele –, otsivad inimesed aina seda, mis võiks nende jaoks olla püha. Mõni asi, milles on ilu ja valu, ligitõmbavus ja ehmatamapanevus ühtaegu. Mõni asi, mida ei saa osta, müüa ega vahetada ning millega ei saa kaubelda. Mõni asi, mis meenub üha ja mõtestab kogu meie inimlikku kogemust, andes sellele vertikaalse, ajatu, igavikulise mõõtme.
Konverentsil kõneldakse, millest jutustavad eestlaste pühad paigad? Kuidas on seotud pühadusekogemus inimese identiteediga ning tema suhetega kaasinimestesse? Ja paljust muust.

Kell 18 on kiriku keldrisaalis õhtutund luule ja muusikaga «Nüüd õhtu on ja tasa aurab maa…».
Kristiina Ehini ja Sofia Joonsi  esituses põimuvad hiljaaegu sündinud luuletused ja aastasadadevanused rannarootsi koraalid ja pillilood. Sissepääs vaba.
Info: Marko Tiitus, Viljandi Jaani koguduse õpetaja. Tel 5341 3394, marko.tiitus@eelk.ee;
www.eelk.ee/viljandi.jaani 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)