Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Vilho (Wille) Heimo Juhani Riekkinen

27.05.2009 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Wille Riekkinen 2001. a Kuhmos Soome kirikupäevadel.  Foto: Sirje Semm

EELK Teeneteristi II järgu ordeni saab Vilho (Wille) Heimo Juhani Riekkinen (sündinud 1946), Soome Evangeelse Luterliku Kiriku Kuopio piiskopkonna piiskop 1996. aastast.
Piiskopkond on loodud aastal 1939 ja hõlmab 9 praostkonda ning 60 kogudust 450 000 liikmega. Idas asuva piiskopkonna territoorium on üsna lai.
Piiskop Riekkinen on kaitsnud aastal 1980 teoloogiadoktori dissertatsiooni. Töötanud Joensuu ja Helsingi ülikoolis, olnud aastail 1993–1997 Usuteaduse Instituudis Uue Testamendi õppetooli professor. Kõrge aumärk antakse piiskopile teenete eest EELK haridussüsteemi ülesehitamise toetamise eest.
Piiskop Riekkinen peab oluliseks ülesandeks Piibli tõlgendamist, laste kasvatamist ja ilmikute aktiivsust kirikus. Tähtis on elava usu pakkumine tänapäeva inimestele, eriti lastele ja noortele, et neil oleks teele kaasa võtta «moona». «Pakkumisel on oluline säilitada vabadus ja mõelda, et rasketestki asjadest peab saama rääkida ilma selle sunduseta, et kellelgi peaks olema õigus. Õiglus, rõõm ja rahu, mida Püha Vaim annab, on jumalariigi tundemärkideks,» ütleb piiskop.
Kõneldes kiriku ilmikliikmetest ütleb piiskop: «Meie liikmetel on tohutu potentsiaal. Seetõttu tuleb au sisse tõsta usaldus ja delegeerimine. Nagu ka iga inimese austamine ja hindamine, tegemata numbrit tema väärtusest, teenetest, oskustest või kalduvustest.»

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)