Esileht » Uudis » Esileht »

Viis jüngrit saadeti tööle

11.08.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Eile ordineeriti Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus viis uut kirikuõpetajat. Juunis pastoraalseminari lõpetanud Kristel Engman, Reet Eru, Kristiina Jõgi, Silvester Jürjo ja Kaido Saak asuvad tänasest tööle.
Ordinatsioonijumalateenistusel teenisid peapiiskop Jaan Kiivit, pastoraalseminari juhataja Ove Sander ja Narva Aleksandri koguduse õpetaja Villu Jürjo. Jutlustas Kaido Saak.
Uusi jõude saab Lääne praostkond, kuhu asuvad vikaarõpetajatena tööle Kristel Engman ja Kaido Saak, Ida-Harju praostkond täieneb Reet Eru näol. Silvester Jürjo on valinud sõjaväekaplani elukutse ning asub tööle peakaplan Tõnis Nõmmiku alluvusse. Ainsana on konkreetse koguduse õpetajaks valitud Kristiina Jõgi Vigalas.
Pastoraalseminari juhataja Ove Sanderi sõnul iseloomustas seda lendu ühtlane tugevus. Sander tõi välja, et kursuslased olid lisaks teoloogilisele baasile tugevad just praktilistes küsimustes.
Kristel Engman on lõpetanud Usuteaduse Instituudi, magistritöö «Usu ja töö vahekorrast protestantlikus teoloogias» kaitses ta 2003. aasta oktoobris Tartu ülikoolis.
Reet Eru lõpetas 2002. aastal Tallinna Metodisti Seminari. Koguduseks, kus Eru peamiselt tööle hakkab, on Loksa, mis on tema kodupaigale Palmses suhteliselt lähedal.
Kristiina Jõgi, Silvester Jürjo ning Kaido Saak lõpetasid 2003. a sügisel Usuteaduse Instituudi. Jõgi lõputööks oli «Vana Testamendi piltlikud kujundid Pauluse kirjades», Jürjo kirjutas politseikaplanaadist ning Saak uuris Läänemaa vaimulikku teenimist viimase 30 aasta jooksul.

Kristel Neitsov

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)