Esileht » Online » Online artiklid »

Viimsisse ostatakse ligi 200 000 euro eest kaks orelit

03.05.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Viimsi Püha Jaakobi kogudus plaanib alustada oreliehitust Viimsi Püha Jaakobi kirikus ja Rohuneeme kabelis.

Praeguseks 600-liikmeline Viimsi kogudus alustas tegevust 1994. aastal, kaasaegne kirikuhoone pühitseti 2007, kuid orelit pole kogudusel siiani. Ka Rohuneeme kabel on taaspühitsetud 2007. aastal, kuid senimaani orelita.

Koguduse õpetaja Mikk Leedjärve sõnul on koguduse elu pidevalt arenenud, toimuvad regulaarsed jumalateenistused nii kirikus kui ka kabelis ja lisaks palju erinevaid kontserte, kuid orelite ehituseni ei ole seni veel jõutud.

Pillide ehitamiseks teeb kirik Leedjärve sõnul koostööd saksa ekspertidega, kes aitavad eestlasi nii sobivate instrumentide kui ka orelimeistri leidmisel. Kolmapäeval külastavad Viimsit Hans-Martin Petersen Saksamaa Põhja-Elbe kirikust ja Lübecki Muusikakõrgkooli oreliprofessor Sergei Tserepanov, kelle abiga pillide ehitamise planeerimist alustatakse.

Leedjärve sõnul võib orelite maksumuseks kujuneda ligi 200 000 eurot, mida loodetakse rahastada erinevate fondide ja annetajate toel. Nii on tõenäoliselt peagi igal huvilisel võimalus soetada endale nimeline orelivile Viimsi kiriku või Rohuneeme kabeli orelisse nende ehitamist toetades.

Valmides oleks orelid Eesti maakirikutes ainulaadsed, kuna taasiseseisvunud Eestis on päris uusi pille ehitatud vaid paaris Eesti suuremas linnas. Oreli valmides on Leedjärve sõnul võimalik senist kontsertprogrammi tunduvalt mitmekesistada ja muuta Viimsi kirik arvestatavaks kontsertpaigaks ka orelimuusika austajatele.

Edasi loe Delfist.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)