Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Viimsi kirikus avatakse taas näitus

23.11.2011 | | Rubriik: Teated

 1. advendipühapäeval avatakse Viimsi kirikus järjekordne näitus: Reti Saksa «Mustvalgel». Näitus jääb avatuks 8. jaanuarini.
Reti Saks (aastatel 1984–1992 Reti Laanemäe) on Tallinnas elav graafik, raamatuillustraator ja skulptor. Ta on lõpetanud riikliku kunstiinstituudi, praeguse kunstiakadeemia, ja on kunstnike liidu liige.
Näitustel on Reti Saks esinenud alates aastast 1983. Oma elutööks peab ta Eesti Kirikute Nõukogu soovil tehtud illustratsioone Uue Testamendi põhjal kirjutatud Villem Grünthal-Ridala regivärsilisele raamatule «Püha rist».
Kõik kunstihuvilised tunnevad ilmeksimatult ära tema suuresilmalised nukravõitu ilmega naistegelased, kes vaataksid just kui kuskile olematusesse kandes eneses mingit suurt saladust.
Reti Saks on esinenud näitustel nii Eestis kui mujal maailmas ligi kolmkümmend aastat, tema nimi on tuntud paljudel rahvusvahelistel väikegraafika näitustel. Tema isikunäitust on saanud varem vaadata Tallinna Jaani kirikus. Kõrvalolev repro on raamatust «Püha rist» ja kannab pealkirja «Kolm kuningat».

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)