Esileht » Uudis » Esileht »

Viimsi kirikupäevad

14.04.2004 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Esimesel ülestõusmispühal algasid terve nädala vältavad Viimsi kirikupäevad.
Päevad avati Viimsi valla auväärseimas hoones – kindral Johann Laidoneri mõisas. Viimsi Püha Jaakobi koguduse diakon Erkki Juhandi tervitas kohaletulnuid vana kirikliku tervitusega: «Kristus on surnuist üles tõusnud, ta on tõesti üles tõusnud surnuist!» ja soovis kõigile õnnistatud ülestõusmispühi.
«Tänane päev kuulutab meile eelkõige meie järgnevatele päevadele ja aastale ette ühe kindla meelsuse – see on armastuse, usu ja lootuse seisundi, mida Jumal meile annab ja meie osa on see kiriku liikmetena vastu võtta.
Et see sõnum ja osadus ei jääks ainult kirikute ja palvekodade seinte vahele, vaid paistaks kaugemalegi – see on üks Viimsi kirikupäevade eesmärke. Me tahame läbi terve nädala jagada kõigiga seda sõnumit, millest meie oleme osa saanud ja kutsume kõiki teisigi osa saama,» ütles Erkki Juhandi.
Kirikupäevadega tähistatakse Viimsi Püha Jaakobi koguduse 10. aastapäeva. Erkki Juhandi sõnul on EELK üks nooremaid kogudusi jõudnud nüüd juba kooliikka. Kogudus, mis senini kasutab Püünsi põhikooli ruume, ootab pikisilmi oma kiriku valmimist. Tänusõnad kuulusid kõigile senistele ja ka tulevastele abistajatele.
Viimsi poolsaarel, kus kümme tuhat elanikku, on kokku kolm kogudust: lisaks Püha Jaakobi kogudusele Viimsi vabakogudus ja Randvere luterlik kogudus.
Viimsi kirikupäevadega avati Laidoneri mõisas ka ikoonimaalijate Tiina Veisseriku ja Sirje Sääre tööde näitus. Pidulikku sündmust kaunistasid muusikaliste etteastetega Viimsi Püha Jaakobi ja Viimsi vabakoguduse koorid.
11.-18. aprillini kestvatel kirikupäevadel saab kuulata kontserte, vaadata lisaks nimetatud ikoonide näitusele ka Tunne Kelami fotonäitust.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)