Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

VIII Pärnu orelifestival Eliisabeti kirikus

01.06.2010 | | Rubriik: Teated

Pärnu Eliisabeti kogudus on seitse aastat korraldanud suviseid orelimuusika kontserte. 2010. aasta on oluline teetähis nii linna kui ka orelifestivali jaoks – 27. augustil  valmib eksklusiivne uus orel kiriku lõunatiiba. Oreli ehitab Kriisa Oreliehitus OÜ eesotsas orelimeister Hardo Kriisaga.
Kriisade firma on tegutsenud järjepidevalt aastast 1886 ja kokku on valmistatud 50 orelit, millest enamus on säilinud. Kogudusel on tulemas ajalooline sündmus – valmib suurim eesti orelimeistri töö ja eesti kunstniku kavandatud oreliprospekti tervikkompositsioon pärast II maailmasõda.
Samuti täitub meister Kriisal 70 eluaastat ning tema firmal 124 aastat. Pärnu Eliisabeti kirikusse ehitatav uus orel laiendab oluliselt linna ja maakonna orelimuusikaalast ampluaad. Koorioreli ehitamine loob võimaluse erinevate suurvormide ettekandeks koori, orkestri ja kahe oreliga.
Sel aastal möödub J. S. Bachi sünnist 325 aastat ja surmast 260 aastat. Organist Rolf Uusväli oleks saanud käesoleval aastal 80aastaseks. Ka neid olulisi daatumeid tähistame orelifestivalil.
Suvekuudel on Pärnus võimalus igal reede õhtul kell 20 kuulata orelikontserti – Pärnu orelifestival on tõestanud enda elujõulisust ja leidnud vastukaja.
4. juunil kl 20 annavad kontserdi Pärnu muusikakooli oreliklassi õpilased, 11. juunil kl 20 esineb Toomas Trass.
Jaanus Torrim

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)