Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vennastekoguduse palvemaja pidas aastapäeva

21.09.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Palvemaja aastapäeval esines Oleviste ülistuskoor.  Erakogu
Eesti Evangeelse Vennastekoguduse Endla tänava palvemaja pidas augustikuu viimasel pühapäeval 15. aastapäeva.

Aastapäev peeti Jumala Pühast Vaimust kantult ja rõõmsas meeleolus. Väikesesse palvemajja, mis on ühtlasi ka vennastekoguduse keskuseks, tuli kokku ligi 80 inimest. Jutluse pidas EEVK eestseisuse liige, Keila koguduse õpetaja vend Marek Roots. Ta oli valinud jutluse aluseks 2Ms 19:1–8.
Muusikaline osa oli Oleviste ülistuskoori kanda, keda juhatas Kersti Kuusk. Ta oskas panna koguduse kaasa elama ja ka kaasa laulma. Lauldi priilaste laule, mille saatel meie esivanemad kunagi usule tulid, nagu «Armastus meid kõiki köidab», «Talle pulmad» jmt. Need hoogsad viisid haarasid kõiki ja kuna sõnad olid laululehtedel, siis said kõik kaasa laulda. Koor esitas mitu laulu mandoliinide ja harmooniumi saatel, solistideks olid Üllar ja Helerin Kuusk. Pillidel musitseerisid Edward ja Ermo Soon ning Auri Niilo.
Aastapäeva koosolek lõppes ühise armastussöömaajaga palvemaja õuel, kus sai kohviosaduses veel üksteisega suhelda. Kõigile jäi südamesse rõõm ühiselt veedetud õhtust Jumala sõna juures ja Issanda auks lauldes.
Salme Niilisk

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)